APELE - CUM SE PREZINTA AZI ?

adiwolf

Moderator
Membru personal
in urma cu cativa ani, am prins Oltul atat de umflat incat nu se vedea nici o urma din cascada aia

AlexH

Moderator
Membru personal
De vreo 2 zile Oltul in zona Sibiu continua sa se tulbure tot mai tare. Azi sub Avrig era putin mai scazut ca ieri, dar mult mai tulbure; vizibilitate undeva la 2cm.

AlexH

Moderator
Membru personal
Nu chiar, sunt ape de munte care sunt limpezi. Insa la modul general anul asta am avut parte de cele mai lungi perioade cu ape tulburi de cand pescuiesc eu la spinning.

Locuiesc de 4 ani în Finlanda și nu am prins niciodata râurile limpezi așa cum sunt vara asta,problema este alta:am fost astăzi în centrul Helsinki cu ceva treabă și ce-am văzut acolo,numai capturi dinalea 90 60 90,nu-i bună seceta deloc...
Pai si, nici o poză,nimic.macar sa ne spalam ochii,ca si la mine Jiul e cacao,de cand am ajuns in tara a plouat zilnic,tunete,fulgerenervosrau

adiwolf

Moderator
Membru personal
problema este alta:am fost astăzi în centrul Helsinki cu ceva treabă și ce-am văzut acolo,numai capturi dinalea 90 60 90,nu-i bună seceta deloc...
susoiuu la capturile alea, !!
sa nu ne arati si nou nimica, sa le ti numai pt tine mah, !! nervosrau
noua ne iei mintile cu niste amarati de pesti dar bunaciunile le ti numai pt tine !! - am banuit eu demult ca joci murdar, ca prea ne ti in bezna la capitolul asta gandescccc
asa ca...............susoiu, bafta, sau..........epäonni, huono onni, ..........
plm, nasoala limba, nici sa injuri nu poti ca risti sa fracturezi limba zimbettt

peacefingers

In ritmul in care ploua, nu ma mira apele. Povesteam cu un tovaras, ca probabil ajungem sa pescuim la copca, ca sa spunem ca am pescuit si noi sezonul asta....

Sus