Barcă gonflabila Quicksilver + combo cast

Sunt multumit de linder deci gonflabila trebuie sa plece, prin urmare vând:
Barcă gonflabila quicksilver (mercury) sport enduro
  • Lungime 310 cm
  • Latime 152 cm
  • Diametru tuburi 40 cm
  • Greutate maxima motor 60 kg
  • Capacitate 520 kg
  • Lungime ax S
  • Putere maxima 15 cp
  • Putere minima 5 cp
  • Numar camere de aer 3
  • Greutate 55 kg
  • Persoane 4
  • Categorie CE C
  • Dimensiuni impachetata 102x56x40 cm
  • Chila gonflabila da
  • Podină rigidă din compozit
Cand am luat-o eu era ca nouă, am folosit folosit o cam 50 ore(maxim) și acum are câteva semne de folosire, chestia unde este prinderea motorului pe oglindă are urme de la montaj, de la ridicat ancora pe antival sunt câteva rosături. De la cărat pe mașină s-a mai murdarit materialul.
Nu are petice, nu scapă aer.
Gliseaza cu motor de 5 cai 4t și cam 120 130kg încărcătură, viteza maximă atinsă de mine 25km/h condiții optime, condiții normale 23km/h.
Vine cu manuale, pompă originală, kit reparație, vâsle, banchetă, toate frumos puse în sacii lor.
Nu știu dacă pot reproșa ceva acestei bărci, am dat-o la apă singur, o puneam pe mașină singur, pe apă se comportă foarte bine, este stabilă.
Prețul cerut este 500€
Se poate da si o remorca transformată în peridoc, este perfectă pt barca asta dar nu numai. Azi am cărat linder 355 cu ea.
850 lei
Detalii și poze suplimentare
0756 694 692
Accept si schimb cu motor de 10 cai, preferabil mai nou. Pot da diferență.
Pt livrare ma pot deplasa în limita a 1-2 ore de condus
28072

28073

Încă valabilă dar acum se dă la pachet cu un motor Yamaha f5a, cumpărat din țară în 2008, are acte/manuale. Eu l-am cumpărat de la un coleg de forum pe la începutul anului, făcut revizia la Yamaha Iași și folosit 20-30 partide,niciodată nu a mers mai mult de 1,5-2 ore/pertidă. Până a ajuns la mine a avut revizii făcute doar la Yamaha București, în 2017-2018 schimbându-se clemă inchidere capac, bujie, impeller și termostat. Consumul este insignifiant, cu rezervor de 12lt niciodată nu am alimentat mai mult de 5lt după nu știu câte partide.
Pus pe Quicksilver plus 120-13 kg încărcătură intră în glisaj cam de la 16-17km/h și merge cu 23-25km/h.
Preț pt pachet barcă/motor: 900 euro

Ideal ar fi să dau întâi barca apoi motorul, dar dă-mi un telefon sau scrie pe watssapp și rezolvăm noi cumva...
Pt cine mai e interesat, dacă or mai fi cineva, la 900 euro pachetul și sunt dispus să mai negociez.

Motorul s-a dat. Barca încă valabilă, preț negociabil.

Scot la vânzare combo cast, luat de aici de pe forum și folosit 5 partide de câteva ore.
Lansetă evergreen super cougar

Mulineta shimano metanium mgl hg.

3100 lei, bonus rola nouă de fir varivas sea bass 28lb
Accept și schimburi cu:
sonar, motor electric cu funcție de ancoră, lansetă spinning pt șalău 7-28g real ideal evergreen sau megabass, mulineta de spinning raport max 5.2:1
28628

Hai ca te ajut un pic, nu dau separat decât dacă se găsește doritor și pt lansetă.
E un combo excelent, păcat săle despart.
Lansetă foarte senzitiva... si eu sunt nesimțit în palmă.

Atașamente

Espasia

Somn
Faina combinatie.
Mie Metaniumurile (si MGL si DC) imi plac la nebunie, pentru “vanatoare pe medium si light”. Sunt superbe. Pentru stiuci merg pe Antaresuri (clasic si DC).

Dar la acest bat, Metanium-ul este ce trebe. (Mergea si ceva de la Abu - MGXTream sau ALX - mai usoare- si bineinteles si de la Daiwa, dar pe astea nu le stiu, si nu ma pronunt)

Pacat ca nu te-a prins castingul (cred ca de aceea il vinzi).:(:(:(

De era bațul din doua bucati, ma împarteam cu carbocalm . Desi nu imi era necesar. Dar asa de fiță, sa ma dau mare în fața lui octavio79 .:):):)

bafta la vanzare

Colegu Espasia îți spun ca super cougar e după sufletu tău, adică ceva mai permisiv pe vârf si are rezerva bună pe cotor. Cu metanium e exact ce trebuie. Mgx si ALX sunt ideale pe pe black raven sau stingray care sunt ceva mai scurte si care sunt mai pentru gustul meu.
Deci comboul ăsta e maxim pentru cine vrea calitate la preț super Ok. Numa lanseta se vinde la cel puțin 500€ SH pe aici la mine si lanseta asta in concret o cunosc , e super Ok și pe deasupra se ai găsesc destul de greu.

Espasia

Somn
Cred octavio79 , dar stii bine ca la o lanseta, sau mulineta, sau altceva nu pretul ma intereseaza. Cand am pata, gata. Din pacate. Si cred 110% ceea ce spui tu. Dar.......stii bine ce am vrut sa spun.

Dar sa nu poluam topicul lui Bogdan. Bafta la vanzare.

Combo are undeva sub 300g:)
Espasia, imi place mult cast dar dupa 2 3 peruci mi se cam lasă... rezolvarea problemei e sa ies doar cu cast. Ma obisnuiesc dupa cateva lansări și totul merge ok, dar daca am si lanseta de spin atunci e aiurea sa le tot schimb...

Espasia

Somn
Ma obisnuiesc dupa cateva lansări și totul merge ok, dar daca am si lanseta de spin atunci e aiurea sa le tot schimb...
Simplu. Fa si tu ca si mine. Vinde tot de spinning. Si treci pe cast. Altfel nu ajungi sa iti placa casting-ul. +
Eu sincer, fara sa supar pe nimeni, nu m-as mai intoarce la spinning. Niciodata.

Depinde de fiecare dar se poate învăța castu si fără sa vinzi sculele de spin, adică se poate alterna. Eu personal am pescuit un an doar pe cast , nu imi luam scule de spin cu mine si mentionez ca pescuiesc majoritar de pe mal sau băgat in apa cu wadersi.Cu barca e mult mai Ok pe cast. Acum imi place mai mult castul si îl prefer însă voi mai da si la spin ca mai am niste lansete custom pe acolo care mie peste mână sa le vând.

După ultimele 2 partide reușite, dpdv al perucilor, combo cast se retrage de la vânzare...dacă vrea cineva să dea la schimb un combo de spinning apropiat ca preț poate îl schimb de dragul schimbării.

Barca încă este valabilă...negociabil.

Sus