• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Bine v-am găsit!

Salutare!
Cred că ar fi frumos să fac și eu o mică prezentare.
Am citit deja câte ceva ( lucruri utile ) pe forum și doresc să vă respect și să mă prezint, asa-i frumos.
Mă numesc Edith , stau cu dragul meu pescar in Sibiu.
Mă interesează, și mi se pare foarte interesant spiningul dar nu spun nu la o partidă tip staționar.
Am avut câteva ieșiri cu dragul meu soț pe Olt și pe lacuri private .
Prefer spiningul totuși și din barcă ( dacă tot pot să aleg ).
Am prins și eu câteva peștișori etc. Șalău, clean.
Sper să învăț multe și să fim niște părinți exemplar pentru noul șef al casei și să-i placă și lui natura și pescuitul , la fel cum ne place și nouă.
Mulțumesc pentru accept pe acest forum!clappinggofishing

bine ai venit Edith,
cam tarziu as spune, in masura in care urmatorii doi ani nu cred ca veti/vei mai avea timp pt asa ceva
insa, niciodata nu poti spune ca este prea tarziu asa ca bucura-te in continuare de micile noastre discutii, frustrari si bucurii.

p.s. ai prins Salau?!! amaaaazed
ssstttt, sa nu ii spui lui Espasia
DAaaaa! Doi în aceași zi...
Dovada - poză avatar

Mulțumim!
Consider că totul depinde de noi și cum ne facem noi timpul :)

DAaaaa! Două în aceași zi...
Dovada - poză avatar

Mulțumim!
Consider că totul depinde de noi și cum ne facem noi timpul :)
Sper sa aveti mai multa rezistenta decat noi. Nu vreau sa va descurajez. Din experienta proprie, de pe la 5 ani incolo nu trebuie sa faca nimic ca sa va streseze. O sa alegeti fara sa va ganditi prea mult ce e in avantajul lui si oricat de dragi va sunt alte ocupatii, copilul va fi pe primul plan. E in firea lucrurilor. Nici animalele nu sunt altfel. Unde mai pui ca la noi intervine si constiinta.
Dar aveti un avantaj. Ati lucrat cu caini si cai. Nu e foarte diferit.
Bine ai venit si tu Edith !

Claudiu, eu zic ca asta demonstreaza cat e de safe atmosfera pe forum.
E posibil ca in 2-3 ani intalnirea anuala sa se transforme intr.o tabara cu familii intregi. Ce frumos ar fi sa ocupam 3 pensiuni alaturate. Un fel de Woodstok al pescarilor.

AlexH

Moderator
Membru personal
Chiar eu sa nu raspund...? Cum sa nu-i raspund.
Bine ai venit draga mea. Sti bine ca eu nu am rabdare sa explic teorie, mai bine iti arat direct la pescuit. Asa ca pune mana si citeste pe aici tot ce crezi ca te intereseaza sa sti, iar eu o sa te ajut sa pui in practica si sa imbunatatesti tehnica. Iar daca o fi sa prinzi pesti mai mari sau mai multi decat mine, asta e, esti ambitioasa.
P.S. sa sti ca nu ai pile aici.

eu prefer varianta Woodstok !!!
deh, ce sa ii faci, de la o varsta incerci sa retraiesti tineretea!!
E grele, ca daca stau bine si ma gandesc inainte si la Vama noastra era miros asa de flower power cu gajii cu bentite si pantaloni de aia evazati, plus chestii de alea mioritice cu miros de sudoare, urina si gunoi aruncat pe plaja. Acu ne-am modernizat si parfumu scump a inlocuit vechea poveste si ne impartim intre metrosexuali si lumbersexuali, plus imputitii aia de cormorani care alaturi de guvide, in ritm de dubstep stau si toaca frumusete de piscicultura si ecosisteme complexe, la noi braconajul neexistand. Diferenta e fina dar riguros stiintifica.

Cam cum e aia dintre lanseta de jig si aia de vobler.

Bine ai venit Edith!