Bioterra

Bioterra

Oblete
Bună seara!
Administrez
20190924_143525.jpg
bălțile de la Doștat, Alba.
Lucrăm la amenajarea a ~ 14 ha (2 bălți) pt spinning C&R; bălțile vor fi populate cu șalău și biban.
Șalăul din imagine este crescut pe bălțile noastre și se bucură în continuare de viață împreună cu neamurile sale!

zamfi

Somn
Salutare! Megainteresant! Stiu baltile , am pescuit pe ele ...Nu am mai fost de vreo 4 ani cred.Am vorbit cu colegi de forum , prieteni din Alba care au fost de curand.Chiar ziceau ceva de o miscare cu vreo 10 barci :) As vrea un numar de telefon sa putem discuta ...Daca o sa reusiti ce va propuneti si declarati...o sa fie full de spinningari ! Acuma , eu sper sa fie intr-un ceas bun si va transmit salutari din Aiud! Astept numarul public sau pe privat.Multumesc.

Dori

Salau
Lucrăm la amenajarea a ~ 14 ha (2 bălți) pt spinning C&R; bălțile vor fi populate cu șalău și biban.
Șalăul din imagine este crescut pe bălțile noastre și se bucură în continuare de viață împreună cu neamurile sale!
Salut! In ce consta ,,amenajarea " in ceea ce priveste bibanul? Aveti suficient peste prada pt o dezvoltare durabila a rapitorilor?

Fir intins!

Luigi

Stiuca
Hai salut! O bunicã de a mea era din Doştat, ma bucur sa te cunosc. D-le "Bioterra" jos palaria

adiwolf

Moderator
Membru personal
Am mutat prezentatea in aceasta sectiune deoarece consider ca se prezinta o amenajare privata, nu o persoana.
Daca sunteti de acord, spuneti ce denumire sa dam topicului, ce nume are amenajarea

zamfi

Somn
Amenajarea este cunoscuta ca fiind " Baltile Dostat".In ultimii ani au avut un regim inchis de pescuit, cu aprobarea directa a administratorului , etc.Pentru stationar in special.Ultimul meu pescuit acolo la spinning a fost dezamagitor...Acuma daca se va face o chestie noua ar fi foarte ok .Noi suferim din lipsa unor balti administrate corect si cu respect fata de pesti si pescari.Biotera este firma care detine baltile.Daca nu gresesc...Sper sa mai intre omul cu detalii .Ce sa zic? Succes cu amenajarea su asteptam zile mai bune pt spinningari!

Sus