Blank L905-2-HMX

Spartan21

Biban
Salutare,ma puteți ajuta cu un sfat/o părere legat de acest blank de la MHX.Vreau sa îl iau pt spinning la somn și nu cunosc nimic despre el(dacă ar face fata,cum sunt in general blank-urile HMX,etc)...producatorul îl da ca fiind un Fast/Mod-Fast,între 3/4-2 oz (14-56gr) putere de aruncare deși cei ce la Rodhouse Franța unde l-am găsit de cumpărat la noi in Europa îl estimează ca ducând mai mult(30-80 gr)..îmi trebuie neaparat din 2 bucăți de aceea as opta pt acesta..e și varianta dintr-o bucata puțin mai puternic(pana in 3 oz) dar nu ma interesează fiind dintr-o bucata..orice parere/sfat e binevenita..mulțumesc anticipat!daca nu am postat unde trebuie rog moderatorii sa mute subiectul

Atașamente

• 9EEE0170-FDBD-4042-8E79-A70618CAA716.png
    9EEE0170-FDBD-4042-8E79-A70618CAA716.png
    480,3 KB · Vizualizări: 80
  • 4BE4C519-F696-4848-8F4E-26B384015FB1.png
    4BE4C519-F696-4848-8F4E-26B384015FB1.png
    426,7 KB · Vizualizări: 98
Ultima editare:

Spartan21

Biban
L-am avut eu,nu se merita.iese peste 200gr customizat.
Nu ma deranjează și sa ajung pana in 230-240 de grame cu el,doar sa fie ce trebuie ca rezerva de putere..și oricum somnii o sa fie undeva pana in maxim 25-30 de kg(f rar așa mari) și in general apa între 1-4 m(pescuiesc pe raul Someș ,Jud. Cluj și Sălaj)

Nu ma deranjează și sa ajung pana in 230-240 de grame cu el,doar sa fie ce trebuie ca rezerva de putere..și oricum somnii o sa fie undeva pana in maxim 25-30 de kg(f rar așa mari) și in general apa între 1-4 m(pescuiesc pe raul Someș ,Jud. Cluj și Sălaj)
Ca mulineta am și eu un TP 4000 PG(același ca și al tău) dar sincer mi-e mila sa îl bag la somn..cred ca o sa iau cv mai dedicat..un saltwater gen Spheros 6000 sau 8000

SorinL

Oblete
Nu stiu daca mai e de actualitate , dar pot sa iti spun ca am pus mana pe modelul 904.....
Mi se pare incredibil de puternic si cu siguranta duce mai mult decat scrie pe el . in general blancurille MHX sunt subevaluate ca putere .
Nu vad cum ar pune probleme un somn unui asemenea blank si nu imi imaginez cum e 905........
E un blank greu in opinia mea la 3.95 oz , si nu e echilibrat, fiind gros si pe partea de varf, dar la cetagoria asta de pesti nu pleci la lupta cu grisine ......si nu cantarul lansetei e criteriul de baza
Sunt blankuri saltwater si principala cerinta e sa nu se rupa in efort, mie mi se par alt film fata de freshwater
Strongly suggest sa pui mana pe unul 905 inainte de a te decide .

Spartan21

Biban
Nu stiu daca mai e de actualitate , dar pot sa iti spun ca am pus mana pe modelul 904.....
Mi se pare incredibil de puternic si cu siguranta duce mai mult decat scrie pe el . in general blancurille MHX sunt subevaluate ca putere .
Nu vad cum ar pune probleme un somn unui asemenea blank si nu imi imaginez cum e 905........
E un blank greu in opinia mea la 3.95 oz , si nu e echilibrat, fiind gros si pe partea de varf, dar la cetagoria asta de pesti nu pleci la lupta cu grisine ......si nu cantarul lansetei e criteriul de baza
Sunt blankuri saltwater si principala cerinta e sa nu se rupa in efort, mie mi se par alt film fata de freshwater
Strongly suggest sa pui mana pe unul 905 inainte de a te decide .
Ms de raspuns Sorin..am renunțat la acest blank,am luat altceva între timp

Sus