Claudiu

Administrator
Membru personal
Pentru cei ce au luat contact cu aceste blankuri ma intereseaza cateva pareri ale utilizatorilor despre seriile:
CTS Elite Ultra Fine: http://ctsfishing.com/product/elite-ultra-fine/
CTS Elite SD: http://ctsfishing.com/product/elite-sd/
Producatorul spune ca pentru seria Elite SD are si un blank pentru naluci de 4-10 grame dat ca moderat fast.

In special ma intereseaza daca se preteaza pentru o lanseta de clean, unul dintre blankuri de lungime 2.10, 2.28 m.

octavio79

Black Bass
M-ar interesa sa mai cumpar un blank SCV 7,6 MLF2. Cunoasteti cam la ce pret ar ajunge in Romania cu toate taxele ?? si cam in cat timp ajunge?

alinm

Stiuca
Eu am luat de la Caius (fishshop) la pret de lista USA echivalat in ron la momentul livrarii. A durat ceva dar depinde de perioada, de la 3 saptamani la 3 luni.

alinm

Stiuca
Am avut un elite slow jig ML de 6'6", moderat fast, finetti pe rapitori la lansete custom, mie mi s-a parut mai degraba de biban si finesse la salau. Am lansat de cateva ori un elite ultrafine tot ML de 7', daca bine imi aduc aminte era ceva mai moale pe varf dar tot de jig finesse il vad.

Daca pescuiesti cu rotative nr.2, voblere de 4-5cm, fir mono ... zic ca ar merge si la clean.

Erau mai demult niste blancuri UUL pe rapitori la superpret, de la Paul Sas, vezi ca poate mai are.

octavio79

Black Bass
Eu am luat de la Caius (fishshop) la pret de lista USA echivalat in ron la momentul livrarii. A durat ceva dar depinde de perioada, de la 3 saptamani la 3 luni.

Ultimul SCV a intarziat peste 3 luni si m-am cam plictisit sa astept atat.Pe viitor ma mai intereseaza unul ML 7,6 din 2 buc si poate gasesc o varianta mai convenabila sa mi-l iau.

D

Deleted member 13

Guest
La cat e dulaul acuma ...e cam nasol cu achizitia. La ce vrei sa folosesti batul ?

alinm

Stiuca
Octavio, parca aveai M de 7'6". ML xfast il are un amic cu care ies des, mie mi se pare prea fin pe varf, am lansat de cateva ori cu el si nu m-a incantat, in schimb M m-a tentat si pe mine.

Eu mi-am luat blankul 2s76mlf2 pentru aplicatiile astea, e la facut.

octavio79

Black Bass
Pai MLF2 mi-ar place dar pana la urma am ramas la un Avid MLF2 si am rezolvat treaba. Eu am un M de 7,6 care imi place f mult. Blankul ML il vreau pentru un var dar si pe mine ma tenteaza.

octavio79

Black Bass
Octavio, parca aveai M de 7'6". ML xfast il are un amic cu care ies des, mie mi se pare prea fin pe varf, am lansat de cateva ori cu el si nu m-a incantat, in schimb M m-a tentat si pe mine.

Eu mi-am luat blankul 2s76mlf2 pentru aplicatiile astea, e la facut.

Cand iti ajunge lanseta sa pui si tu niste poze si ceva detalii.nnnoroc

Claudiu

Administrator
Membru personal
@kingofbeasts ai pipait ceva blankuri sau lansete pe blank de la CTS? Daca da, as vrea niste recomandari din partea ta pentru o lanseta de clean.

kingofbeasts

Rod Builder
@kingofbeasts ai pipait ceva blankuri sau lansete pe blank de la CTS? Daca da, as vrea niste recomandari din partea ta pentru o lanseta de clean.
Imi pare rau dar inca n-am avut nici unul pe mana (nici blank nici lanseta) habarnam
Nemtii le lauda si ca pret si descriere sunt pozitionate in gama premium insa cam la asta se rezuma ceea ce stiu despre ele. Nu ca n-as avea de unde sa iau dar, cum nu tin stocuri si lucrez doar la comanda cu materialul clientului, inca nu m-am intersectat cu ele :)

ps. ceva teorie despre blankurile CTS gasesti aici : http://ctsfishing.com/technology/rod-design/ si aici
http://ctsfishing.com/technology/materials/

Ultima editare:

Claudiu

Administrator
Membru personal
Claudiu ai testat la jig pe substrat sc4-le ala? cat de senzitiv e in comparatie cu xtremu'?

strict ca senzitivitate, blankul de extrem este mai senzitiv. Daca urmaresti ca batul sa fie specializat de salau, ia St Croix Extrem de 7 picioare, daca vrei ceva mai permisiv ia pe cel de 7'6''. Daca insa vrei un bat foarte versatil care se descurca foarte bine cu gume dar si cu voblere, oscilante si chiar voblerase sub puterea declarata, acesta este Small Crankerul. Am explicat de ce.

Majoritatea timpului il pescuiesc doar la jig.

Ovi_Spring nu mai bine bagi un drum in weekendul viitor si le vezi live la sibiu?

Ultima editare:
Claudiu as veni cu cea mai mare placere, dar am drum in lata parte. Astept sa mai fac vreo 3-4 partide ca sa fiu sigur de ce am nevoie si pe urma ma hotarasc. Deja am o idee.
La crank-er ma interesa cum e grafitul sc4, nu lanseta in sine.
Pe LX o sa merg, o sa vad care model. Inca nu m-am hotarat la ML sau M ca la anu o sa imi vina un nrx.

S

SiGi Lures

Guest
sc 4 este un blanc facut pe scrim de fibra de sticla , din acest motiv este mai elastic si deci mai potrivit pentru reactive.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Nu stiu daca mai e valabil Mihai, cauta-l pe Cornel Tanasa pe facebook, el vrea sa faca comanda. Eu daca le aduc se vor scumpi considerabil deoarece intervin multe taxe.pe persoana fizica e alta treaba se mai scapa de una alta....

Sus