Braconaj pe Olt in Valcea

Wurger

Somn
Incearca sa intrerupa circuitul pestelui in natura, de la branconer la beneficiar.
Cred ca am.mai povestit dar mai zic odata.
Eram la Galati la PF cu niste treaba. Oamenii l.au vazut pe unul care bracona. L.au lasat sa scoata pestele si sa.l bage in masina. Apoi s.au dus la el si l.au rugat sa vina la sediu sa dea o declaratie. A stat masina aia in soare vreo 5 ore. Avea peste si la motor.
Dupa ce s.a imputit bine, i.or fi dat drumu ca oricum cu dosaru nu faceau nimic dar, nici ala n.a mai avut ce face, nici cu pestele, nici cu masina.

Pi3.14

Biban
Incearca sa intrerupa circuitul pestelui in natura, de la branconer la beneficiar.
Eram la Galati la PF cu niste treaba. Oamenii l.au vazut pe unul care bracona. L.au lasat sa scoata pestele si sa.l bage in masina. Apoi s.au dus la el si l.au rugat sa vina la sediu sa dea o declaratie. A stat masina aia in soare vreo 5 ore. Avea peste si la motor.
Dupa ce s.a imputit bine, i.or fi dat drumu ca oricum cu dosaru nu faceau nimic dar, nici ala n.a mai avut ce face, nici cu pestele, nici cu masina.
Deci l.a obligat ca data viitoare sa scoata mai mult sa aibe bani pentru alta masina. Pestele din apa iese prost in toate situatiile.....:(

AlexH

Moderator
Membru personal
Acum imi aduc aminte de poveste.

adiwolf

Moderator
Membru personal
Deci l.a obligat ca data viitoare sa scoata mai mult sa aibe bani pentru alta masina. Pestele din apa iese prost in toate situatiile.....:(
sau nu.
daca organele persista in actiuni de genul asta, la un moment dat, nu va mai fi rentabil, oricat de mult peste ar scoate si nici balta nu are de unde sa dea atat de mult, deci cumva se va stopa fenomenul pentru o perioada de timp.
totul depinde de vointa si putirinta organului ! la fel si in sex!!
exista vointa si putirinta esti futut, altfel.........

Dori

Stiuca
Cred ca, organele legale au preferat sa se ,,consume" fapta, pentru a proba mai usor; din pacate insa, epuizarea faptei a fost ,,naturală ", ceea ce adus la pierderi inutile.

Sus