• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Braconaj pe Olt in Valcea

adiwolf

Moderator
Membru personal
Cosmin Elias
opinia mea este ca ce au iesit in ultimii ani in occident, in special pe filiera Anglia sunt in proportie de 90% praduitori
sa ma scuze cei care intradevar muncesc si fac sacrificii enorme, dar cred ca asta este adevarul si nu trebuie sa ne ferim de el.
AlexH
iti dai seama ca pe nemernicul ala ce conducea masina nu o sa il mai vedeti ca a zburat deja catre Anglia, iar la ceilalti le da cu NUP sau cel mult o amarata de amenda si nici pe aia nu o platesc
trebuiesc confiscate toate bunurile care au dus la savarsirea actului de braconaj si valorificate in folosul asociatie si bunurile si pestele braconat, iar asociatia cu fondurile respective sa poata face repopulari si paza
cam asta ar trebui sa faceti si sa militati catre schimbarea legii in sensul de mai sus, altfel.............va luptati cu morile de vant
pradatori vor exista mereu

AlexH

Moderator
Membru personal
Adi, stiu si stim si noi restul care se mai zbat in asociatie, dar zici ca legea asta-i pt incurajarea braconierilor. Tot ce s-a confiscat va fi valorificat in folosul statului, din pacate. De parca ei cheltuie enorm in combatere...

adiwolf

Moderator
Membru personal
pai tocmai asta spun.
statul roman a protejat si protejeaza in continuare infractorii.
nu cred ca merita sa te zbati sa faci ceva atata timp cat cadrul legal il apara si il protejeaza pe infractor.
singura solutie este sa te lupti si sa te zbati sa schimbi legile, iar pentru asta trebuie schimbatii oamenii si sistemul politic.
cum facem, cum dregem ca vrand nevrand tot la politica si la hotii astia ne intoarcem puke