Buna dimineata si bine v-am gasit!

Sunt un proaspat pasionat de pescuit si un si mai proaspat pasionat de spinning . Avem doar cateva saptamani dar suntem foarte entuziasmati. Este vorba de mine si baiatul meu de 7 ani. Nu am prins inca nimic dar asta pare sa nu fie o problema . Activitatea in sine este foarte captivanta si cu mult mult diferita fata de cum inteleg majoriratea pescuitul. Momemtan suntem in cautare de informatii si locuri noi. Inca o data, bine v-am gasit!

Salut Mihai și bine ai venit. Cu putina documentație, răbdare si perseverență au să apară și capturile. La spinning urmărești o specie anume?

Momentan lucram la partea teoretica si la cea practica. Exersam aruncarile si ne uitam cu atentie la apa sa vedem ce si cum . Nu am luat in vizor nimic

AlexH

Moderator
Membru personal
Salut si bun venit Mihai. Ma bucur sa aud ca pescuiești cu fiul tau si nu pot sa zic decat ca abia astept si eu sa creasca piticot si sa il duc la pescuit.

Ultima editare:

Wurger

Somn
Bun venit Mihai.
Si eu mi.am luat baiatul cand avea vreo 7 ani. Prima data i.a placut ca era vorba de explorare, de salbaticie. A doua oara a vazut si pesti....in apa, deci a admis ca nu umblam dupa potcoave de cai morti. Dupa inca vreo 6 partide la distanta in timp si nu numai de spinning, m.a intrebat.
- Auzi, da nu mai mergem si noi sa prindem peste (la stationar)
L.am dus anul trecut la o mârlita sigură si a fost foarte fericit. In rest, il bucura mai mult jocurile in retea cu prietenii lui.
Sfatul meu e sa il duci sa prinda peste, daca vrei sa prinda gustul.

Bun venit Mihai.
Si eu mi.am luat baiatul cand avea vreo 7 ani. Prima data i.a placut ca era vorba de explorare, de salbaticie. A doua oara a vazut si pesti....in apa, deci a admis ca nu umblam dupa potcoave de cai morti. Dupa inca vreo 6 partide la distanta in timp si nu numai de spinning, m.a intrebat.
- Auzi, da nu mai mergem si noi sa prindem peste (la stationar)
L.am dus anul trecut la o mârlita sigură si a fost foarte fericit. In rest, il bucura mai mult jocurile in retea cu prietenii lui.
Sfatul meu e sa il duci sa prinda peste, daca vrei sa prinda gustul.
Am fos acum 2-3 saptamani la lacul Peri din Cosareni eu, baiatul meu si un var mare expert in pescuit, baiatul a prins ce se vede in imagine varul meu a prin un somn, se vede tot in imagine si eu am prins doua broaste. Nu au stat la poza. Doar pescuit stationar. De atunci Matei a cerut un vobler mare sa-l prinda pe megalodon. Pe la inceputul lui August o sa mergem un weekend la dunare si poate o sa mai prindem ceva si pe acolo.

Atașamente

Sus