Buna si bine v-am gasit

Salut Nicu și bine ai venit.
Multor oameni de pe acest forum le plac prezentările mai detaliate, atât mie dar și ție pe viitor. În acest fel aflăm cu cine interactionăm pe acest forum.
Ca să fiu mai explicit, ne-ar face plăcere să știm pe ce ape pescuiești, dacă mergi de exemplu regulat în Delta Dunării sau în vreo altă locație mai specială, precum și ce specii de răpitor cauți/pescuiești și de cât timp te-au prins mrejele spinning-ului.
Fire zbuciumate și un an nou fericit tuturor.

Nicuhas

Oblete
Buna inca odata pescuiesc pe raul sebes este langa mine bineinteles cand am ocazii merg si pe timis raurui de munte din zona.
Ca si specii cele mai des la mine pe sebes intalnite clean, mreana, pastrav chiar si lipan
Imi place spiningul dar mai merg si la balti la crap din cand in cand
Sanatate tuturot

Ca si lansete folosesc un schimano Exage de 270 cm 20-50cu mulineta simano catana 2500
Un balzer de 210cm cu mulineta balzer metalica
Astea pt spining
La pluta folosesc tot un schimano catana telescop de 3.60 cu mulineta tot schimano
Pescuiesc doar din placere pt relaxare

AlexH

Moderator
Membru personal
Bun venit Nicu. Sper sa gasesti aici informatii care sa te ajute si la randul sa incerci sa ajuti pe altii, cu ce crezi de cuviinta.
Nu te sfii sa ne arati si noua pastravii si lipanii aia de munte.

Nicuhas

Oblete
Cu siguranta o sa arat numai bine

Cascada sucu poiana marului aici am prins la blinker pastravi cred ca vreo 3 bucati dar micuti bineinteles eliberati

Cascada

Asta doar de plimbare frumoase locuri chiar si iarna
Dan pavaloiu a fost si el aici la pastrav are film facut harta pastravului

Filmarea este pe YouTube

Atașamente

Nicuhas

Oblete
Acum ne pregatim pt urmatorul sezon vreau sa merg cu un prieten la dunare la salau facem buget si cumparam gume jiguri etc sanatate

Asta e ultima achizitie o daiwa veche dar este nefolosita nu stiu daca sa iau si pt ia o lanseta

Merge impecabil la cat de veche este a fost pomana

Anul acesta in august vreau sa merg aici pe munte si sa stau 2 sau 3 zile la pastrav o sa incerc si la raul mare retezat si in barajul poiana marului

Pana atunci sanatate sa avem si bani de investit fara sa stie sotia cat )))))))

Poate ma sfatuiti daca se mai merita sa pun vechitura pe vre-o lanseta cam ce se potriveste
Va multumesc

Atașamente

kingofbeasts

Rod Builder
Membru personal
Poate ma sfatuiti daca se mai merita sa pun vechitura pe vre-o lanseta cam ce se potriveste
Va multumesc
In primul rind bine ai venit .
Mulineta e , in opinia mea , de panoplie și locul ei e in vitrina sau pe o lanseta de staționar . Asta nu pentru ca nu s-ar putea pescui cu ea și acum ci pentru ca sunt altele care sa-ti facă experiența pescuitului cu năluci mult mai plăcută .

Okama

Somn
Acum ne pregatim pt urmatorul sezon vreau sa merg cu un prieten la dunare la salau facem buget si cumparam gume jiguri etc sanatate

Asta e ultima achizitie o daiwa veche dar este nefolosita nu stiu daca sa iau si pt ia o lanseta

Merge impecabil la cat de veche este a fost pomana

Anul acesta in august vreau sa merg aici pe munte si sa stau 2 sau 3 zile la pastrav o sa incerc si la raul mare retezat si in barajul poiana marului

Pana atunci sanatate sa avem si bani de investit fara sa stie sotia cat )))))))

Va multumesc
Bun venit!
Imi place mulineta, daca te hotarasti sa nu pescuiesti cu ea si sa o vinzi, da un semn.

Wurger

Somn
Bine ai venit !
Mulineta Daiwa eu as pastra.o ca exponat. E in stare buna dar nu se poate compara cu noile cuceriri ale tehnicii.
Foarte frumos efectul de vara - iarna la cascada aia.
Okama, nu stiam ca te intereseaza genul asta de piese vintage.

Nicuhas

Oblete
Bun venit!
Imi place mulineta, daca te hotarasti sa nu pescuiesti cu ea si sa o vinzi, da un semn.
O sa va anunt daca o sa dau poate facem un
Bun venit!
Bun venit!
Buna Okama am si o lanseta la ia tot de spining modelul vechi poate te intereseaza facem un schimb ceva pe alta lanseta sau mulineta

Eu nu tin neaparat sa o am este pot zice chiar noua firul de pe e pus de mine ca ma plictiseam )))

Sus