Cannibal shad fake sau noul model ?

pil

Biban
Salut,

Am comandat de pe ebay cateva gume de la diferiti vanzatori si unele din ele nu par originale.

In poza de mai jos se pot vedea mai multe diferente intre ele ( cel mare nu pare original ):

- pe burta nu mai este tiparit Savage Gear, in schimb are pe coada SG.
- ochii sunt pictati cu vopsea negra si nu mai sunt din plastic lipiti.
- culorile difera .

Intrebarea este : sunt fake-uri, sau sunt noile modele ?

20190105_133049.jpg
20190105_133232.jpg

Atașamente

pil

Biban
Tocmai ce am intrat la savage gear pe site si am vazut ca sunt noile modele. Se pare ca au mai taiat putin din costuri cu ochii de plastic lipiti. Ce ma deranjeaza ca nu au folosit aceleasi nuante de culori. Ati observat vreo diferenta intre acestea noi si cele vechi cand le pescuiti?

cosmino

Biban
da. din pacate taierea asta de cheltuieli au ajuns si la gumele mele favorite de stiuca. nu am vazut sa fi afectat in ceva fel productivitatea dar mie nu imi plac asa mult :(

la fel ca belly dogu de la cormoran.. nu mai am aceeas incredere... adevaru ca modelul nou de belly dogu e ce kko , canibalele sunt ok.

am dat in aceeas zi cu model vechi si nou si nu am vazut vre-o diferenta. dar factorul mental e acolo

zamfi

Somn
Este afectat balansul pe flancuri.Cele noi sunt mai grasute in zona burtii si au un alt fel de miscare in flancuri.Mai putin atractiva.Parerea mea normal.Asa au facut si cu belly dog ul .Parca sunt dusi astia :) Din discutii cu diversi , cica nu se prea vinde modelul nou si importatorul nu este deloc incantat...

kingofbeasts

Rod Builder
Membru personal
Tocmai ce am intrat la savage gear pe site si am vazut ca sunt noile modele. Se pare ca au mai taiat putin din costuri cu ochii de plastic lipiti. Ce ma deranjeaza ca nu au folosit aceleasi nuante de culori. Ati observat vreo diferenta intre acestea noi si cele vechi cand le pescuiti?
Am mai discutat despre asta chiar înainte de revelion ( nu mai știu dacă la ultima achizitie sau pe alt topic ) iar concluzia a fost ca , cu micibexceptii , alea vechi prind mai bine .

Nasolu

Biban
Sper sa nu mă înjurați:n-am avut în toată activitatea mea nicio trăsătură la guma asta,am avut inclusiv modelele cu peștișor incorporat..,prima apariție,ăla ce bălmăjește pe Fb fierbea mămăligă cu aroma când noi incercam canibal shad,e simplu,p.aci nu merge..,sau nu în ști noi cu el!

Sus