Cannibal shad fake sau noul model ?

kingofbeasts

Rod Builder
gata, au aterizat si canibalurile in cauza si asa cum am promis, am revenit cu poze.
va las sa beliti ochii si apoi discutam.

Vezi atașament 18205Vezi atașament 18206Vezi atașament 18207Vezi atașament 18208Vezi atașament 18209
arata foarte mult ca modelul vechi de cannibal. eventual ai putea pune unul langa altul astea, modelul vechi si modelul nou de cannibal in aceasi poza ca sa ne facem o idee mai clara. Daca mai si masori si cantaresti ...jos palariajos palariajos palaria
Ignorati mesajul , abia acum am vazut ca in prima poza sunt toate 3 variantele :p
Siliconul iti pare diferit la ele ?

adiwolf

Moderator
Membru personal
pai in poza cu cele 4 fire tiger sunt toate natiile de canibal de pe piata noastra
si original si china si..........nou canibal
acuma le cantaresc si revin cu date

2019-01-09 20.05.34.jpg

2019-01-09 20.06.14.jpg

2019-01-09 20.06.52.jpg

primul este original si are fix 10cm lungime
al doilea este china si are fix 10cm lungime
ultimul este cumparat din Romania de pe voblere.ro si este vandut ca noul canibal savage gear si are fix 9.5cm
concluziile le trageti singuri

2019-01-09 20.24.51.jpg

2019-01-09 20.26.42.jpg

dreapta original, mijloc china, stanga romania

Ultima editare:

Espasia

Somn
pai in poza cu cele 4 fire tiger sunt toate natiile de canibal de pe piata noastra
Si imi ziceti mie (care este foarte adevarat, nu mă stiu cu șalaul), faptul că ghiaurul din adâncuri face diferenta? Ca este facut de un grup de cercetători britanici, sau un institut franco-latino-vest german?
Eu.......sunt mai sceptic d.a.p.d.v. Dar asta este parerea mea, unui neofit in acest domeniu. :)

Dar, poate face diferemța. :):):)

As fi curios pe un test, intr-o barcă, doi pescari experimentati, unul cu chinezu’ altu cu originalul (la aceste gume), intr-o zi de pescuit, oare unul prinde multi, si altul foarte putini?
Voi ce ziceți?

kingofbeasts

Rod Builder
adiwolf As mai vrea doar o poza cu coada la Meredith si coada la cannibalul original vazuta dinspre paleta ( ce vede un peste care urmareste din spate) si nu te mai bat la cap ( ca in opinia mea e clona perfecta la canibalul initial )

Wurger

Somn
Espasia, merg la stiuca de le urmareste pe uscat. Una s.a dat ca proasta cu capu de barca cand scuturam.niste alge de pe un canibal dinasta.
Daca si plasticul e la fel ca la alea vechi, si dupa cum se lasa lasciv pe o parte se pare ca e aproape, eu zic sa nu mai "stim" nimic (Alin).
Bagam o comanda acum cat produc, sa egalam cutiile personale ale lui Claudiu.
Pe viitor, la cum merge țara, astea vor fi pachetul de Kent de dat: La doctor pt crema de hemoroizi din import, fara menta, la taxe si impozite pentru o amanare de 2 ani, la notar sa.i greseasca numele la nu stiu ce ruda, sa.ti ramaie tie tot de pe urma lu' mamaie.

kingofbeasts

Rod Builder
Foarte bine realizate gumele . Evolueaza Chinezul sau Savage Gear are un mic retard ?
Eu pariez pe ambele adica , chinezul s-a prins ce-i bun si bate fierul cat e cald iar SG incep sa-si roada de sub unghii si se zgarcesc la tarate . Managementul occidental te invata sa tai costuri ca sa maresti profitul iar ala oriental te invata ca un client satisfacut se intoarce si mai ia si altceva de la tine (totul e sa-l satisfaci din prima chiar daca iesi in paguba):)

Maryo

Biban
Ce mi se pare ciudat este faptul ca eu am alt model de firetiger,cu spatele complet negru.Am observat ca de modelul asta nu se vorbește,nici bun nici rau,nu l-a pescuit nimeni?eu nu am avut prezentări cu el...
L-am adus in discuție ptr. ca am observat ca lipsește din poza ta Adi,deci musai sa-ti iei si cu spate negru,poate la tine este mai norocos.Sau cele cu spate negru sunt pe piața doar la dimensiuni mai mici de 10cm,pentru ca cele care le am eu sunt de 70cm sau chiar mai mici asa vizual fata de alte culori?!

Sus