Ce pagube am avut azi

Alex Z.

Biban
Da, mi-a dat o dinţoasă pe rotativă, şi lângă mal i-a scăpat din bot, s-a lovit de blank, următoru lanseu, trosc Durereeee

D

Deleted member 13

Guest
Nasol.Ce bat ai prapadit? Si eu am avut anul asta un jig de 5g glont intr-un Avid, insa coafura rezista! :)

I

ilie

Guest
Salut Alex.Cum mai stai cu avatii? E aceeasi lanseta care ai folosit-o si pe vara?
Ps:mai ai topwater-ul ala? :)

Alex Z.

Biban
Salut Alex.Cum mai stai cu avatii? E aceeasi lanseta care ai folosit-o si pe vara?
Ps:mai ai topwater-ul ala? :)
Salut Ilie :D
Cu avaţii cam rău, de vreo lună niciunul, doar accidental când căutam cleanul, dar mici, până în 0.5 kg. Ăia mari ori s-au băgat la iernat, ori nu mai gustă nălucile din cauza apei prea limpezi(se vede fundul şi unde trece apa de 2 m)
Nu, nu e aceeaşi lansetă, am una pt avaţi, şi aveam una pt clean, dar acum am rămas doar cu cea de avat, care e cam grea pt clean, 10-40 :). Topwaterul îl am, e la loc de cinste în trusa mea, şi abia aştept vara să-l folosesc iar la randament maxim :D

La cat agata nu am mai folosit, se pierde mult timp.
De obicei folosesc.
Oricum vroiam sa scap de fir...ca am facut greseala sa-l folosesc maxim o luna pe post de umplutura si a cam putrezit(cred) si se rupea bucati de 5-15m...
Sa nu faceti ca mine!

Wurger

Somn
Rapala rattlin blue shad de 38 de lei luat cu 3 zile inainte de la Claumar.
M-am tot jucat cu el la buza stufului intr-un golf pe Neajlov unde am avut o urmarire. Cumatra nu se activa decat cand dadeam foarte aproape de stuf dupa care facea o volta si se introducea la loc. Cum istoria se repeta identic a treia oara zic sa dau si mai aproape si mai in spate si sa trec mai lin prin fata ei.
Atat m-am controlat ca am dat peste stuf.
S-a dus. Ma gandesc ca daca avea culoarea cum trebuie nu s-ar mai fi codit atat. Asa ca acum o sa-mi iau unul si mai ieftin cu un leu si cu culoare corecta.

Sus