Ce pagube am avut azi

Exact, sm lasat lansetele în suporți de trolling si am plecat cu viteza, am văzut că tremură și am luat x ray ca să-l pun in sportul vertical, când să mă întorc să iau si rtb.... ia-l de unde nu-i. Eram cât pe ce să trag o înjurătură, bine ca modelul încă este pe stoc la BF.

Azi pun cruce in calendar. Cele mai bune naluci ale mele pentru clean pe rau s au dus pe apa... Somesului. Si nici nu se mai fac sau se gasesc f greu. Jackall Chubby Minnow 35 sp Mat Tiger si o rotativa Panther Martin rosie... Ata ete. capzid
Stai linistit ca asa mai descoperi și alte năluci. Uite eu am găsit un producător polonez Seik. Anul asta pentru mine au fost tata lor.

spin4fun

Salau
Stiu ce zici. Am avut asa o partida anul asta.
E, uite.asa aflam daca merg si altele. Trebuie sa mearga!
Asa e. Am inceput partida direct cu ce stiam ca merge. Si a mers, nu au lipsit atacurile, in pofida apei puscate bine si mari. Acum voi incerca cu altele (nu de alta, dar am destule) pana recapat chubby-ul. Si cand il gasesc, cu certitudine il voi lua in minim doua exemplare, indiferent de cost. Unele nu se pot inlocui (valoarea sentimentala). Pentru celelalte, exista Mastercard. Sa vedem ce zic ucrainienii, ca altundeva nu am mai gasit...

spin4fun

Salau
Stai linistit ca asa mai descoperi și alte năluci. Uite eu am găsit un producător polonez Seik. Anul asta pentru mine au fost tata lor.
Da, am si eu un Siek, un minnow shallow, cu barbeta franta, f misto evolueaza, dar inca nu am avut capturi la el. Nici nu am incercat, e drept, foarte mult.

După ce îl găsești nu o sa mai prindă. Ai sa vezi.
Sa fi fost ala pierdut cel fermecat? gandesccccSper sa nu. Dar acum ca mi-ai zis asta, iti dai seama ca-mi ramane in minte capzid

Wurger

Somn
Eu pe al meu (cadou de la Claudiu), il bagam numai in cazuri extreme. Venea orice la el. Clean, biban, stiuca... Asta a fost voblerul care mi.a demonstrat ca chiar conteaza firma si felul in care e gandit la milimetru - bile, barbeta, volum, flotabilitate, pozitionare carlige.
Fix cand i.am schimbat ancorele cu carlige mono sa nu cumva sa.l agat, l.a luat stiuca, a taiat firul si l.a scuipat. Am reusit sa.l urmaresc vreo 10m dupa care nu stiu unde a intrat.
Am vazut ca au la BicFiș. Probabil nu au culoarea pe care o cauti.

spin4fun

Salau
Eu pe al meu (cadou de la Claudiu), il bagam numai in cazuri extreme. Venea orice la el. Clean, biban, stiuca... Asta a fost voblerul care mi.a demonstrat ca chiar conteaza firma si felul in care e gandit la milimetru - bile, barbeta, volum, flotabilitate, pozitionare carlige.
Fix cand i.am schimbat ancorele cu carlige mono sa nu cumva sa.l agat, l.a luat stiuca, a taiat firul si l.a scuipat. Am reusit sa.l urmaresc vreo 10m dupa care nu stiu unde a intrat.
Am vazut ca au la BicFiș. Probabil nu au culoarea pe care o cauti.
Poi da, stilul BF, multe pe site, zici ca e catalog de naluci, dar mai mult de jumate lipsesc. Vezi si rotativele magice de la Panther Martin, care nu se mai produc de anul trecut de cand au dat faliment, dar la ei is listate majoritatea modelelor.

Cat despre diferenta intre voblere, e clara, nu is povesti. Asta era geniala, chubby. Sistem magnetic de mutare a lestului spre fata in lanseu, pt o naluca de 3.5 cm si 2.3g, care o facea foarte "castabila" si ajuta la precizia lanseului, echilibrarea perfecta, evolutie ideala in curent puternic, intre ape (suspending) samd

A. Pavel

Stiuca
Nu e de azi, e de ieri. S-a retezat tronsonul de varf intr-o agatatura. Bokor spin 213cm 7-25 gr. Si sora mai mare, Bokor spin 230cm 10-30 gr, tot asa s-a retezat dar de mai sus.

Atașamente

• 8205179C-20CD-4314-9B74-62F8BC7C0393.jpeg
    8205179C-20CD-4314-9B74-62F8BC7C0393.jpeg
    143,6 KB · Vizualizări: 81

A. Pavel

Stiuca
Wurger sigur nu st accidente. Zona de unde s-a rupt nu prezinta aschii, e aproape perfect rotunda. Si nu mai spun ca asta de s-a rupt acum, o aveam de mai mult timp, dar era prima data cand o pescuiam. Din cate observ, la lansetele Bokor, cum pui putina presiune pe ele se reteaza varful. Unei cunostinte i s-a rupt varful in lanseu. Eu nu mai iau asa ceva.

QtDevil

Oblete
Buna Dimineata, un prieten a reusit sa isi rupa batul lui de suflet Durereeee Daca cumva stiti pe unde as mai gasi modelul: Hearty Rise Bassforce by Didier Courtois cu specificatiile din poze, sau pe cineva care doreste sa il vanda va rugam sa ne anuntati. Multumesc, o zi faina sa aveti. consolat

Atașamente

• 06883df4-9b8e-4601-800e-fc0ad140a04c.jpg
    06883df4-9b8e-4601-800e-fc0ad140a04c.jpg
    99,2 KB · Vizualizări: 124
  • abc5d87b-11b6-46d8-a272-6dc48f8a47e9.jpg
    abc5d87b-11b6-46d8-a272-6dc48f8a47e9.jpg
    83,8 KB · Vizualizări: 145
  • ad8c80b4-eb8f-48ec-a251-7f0acf8328b4.jpg
    ad8c80b4-eb8f-48ec-a251-7f0acf8328b4.jpg
    75,9 KB · Vizualizări: 120
  • bbd4b38c-3c1d-430e-ad65-f5032efb2dfe.jpg
    bbd4b38c-3c1d-430e-ad65-f5032efb2dfe.jpg
    89,7 KB · Vizualizări: 123

davidg

Biban
In zona aceea a batului merita incercata o reparatie. Daca este facuta cum trebuie (ranforsare atat pe interior cat si pe exterior) ar trebui sa tina, iar efectul asupra actiunii lansetei de asemenea ar trebui sa fie minim - in acea zona, lanseta flexeaza putin si doar cu peste mare. Cum spuneam, merita incercat.
Numai bine!

Sus