Cele mai bune"gume" de salau.

Aurel

Stiuca
Dacă mai scrie ceva colegul Bagabontul66 ajung la concluzia ca trebuie vândute toate bețele de spinning (dar oare cine le mai cumpara) si voi da la salau cu bolo sau feeder cu gume asa ca au varful mai fin si merg mai bine pe "salbatic" roflmaoooroflmaoooroflmaooo. Dar cred ca raman la bolo ca e mai luga, se incarca mai bine si arunc si mai departe cu greutăți mici si ii pun si pluta sa semalizeze mai bine ataculbucuriemare

rine

Salau
Sunteți răi .nanana
Are dreptate ,bagabontul. first
Am fost într-un loc și fiiindcă n-am incercat toate gumele și jigurile n-am prins nici măcar unul.
Cred că am greșit ceva și la tehnica.
Bine, locul nu tine șalău dar asta nu contează .
P.s.
All.,
Io -i dau like la băiet. clapping

zamfi

Somn
Cred că ora a fost vinovată pentru lipsa de punctuație :).

Dar nu puteam să mă abțin. Am văzut destui oameni cu tehnici și metode care încălzesc apa din vorbe.
Lipsa pescuitului se manifesta prin shopping excesiv sau exprimarea pe forumuri a experientei noastre. Câteodată mai înflorită câteodată mai exagerată pt a atrage atenția. Câteodată cu un iz de a tot știutor
M-ai inteles gresit cu punctul si virgula :) Ziceam in sensul de a intra in discutii si tu.Un fel de sare si piper venite de la cineva care mai si sta pe apa.Acum sper ca am fost explicit ;)

Wurger

Somn
Lasand la o parte ce scrie toti bagabontii p-aciea....
Nici la pesti si nici la alte animale inteligenta nu se poate masura, nici la kil nici la metru cub.
Sa nu credeti ca-i iau apararea salaului care ma inerveaza si l-am si facut prost in alta postare.
Inteligenta e acolo si e de mai multe feluri. Pana la urma o explicatie corecta ar fi ca inteligenta e aia care selecteaza ce senzori si ce tehnici de hranire (vanatoare), reproducere sau deplasare sa foloseasca in anumie situatii cu o suma de organe date.

Ca e diferenta intre salau de rau si cel de pe lac sunt de acord, dar nu vad diferenta intre o amenajare privata si un lac salbatic cu salau decat la numarul de pesti. Sau salau de pe salbatic zice “uite iar da asta cu keytech, nu ma bag frate, nu e de nasul meu”roflmaoooroflmaooo

AlexH

Moderator
Membru personal
No ca eu am avut un deja vu zimbettt
M-am uitat putin pe profilul lui sa vad cine ne-a certat asa cu patos... Tre' sa-mi duc cantarul la recalibrat ca la mine da cu virgula de tot la capturi, fata de ale lui..roflmaooo

In fine. Sa revenim asupra subiectului. Consider ca titlul topicul e foarte potrivit si tin sa va readuc aminte ca cele mai bune gume de salau pentru cineva pot sa fie cele mai slabe in urmatorul an pentru acelasi pescar. Daramite pentru pescari diferiti, din zone diferite.

AlexH

Moderator
Membru personal
Poate plumb. ca eu nu folosesc ancorenono
Recunoaste ca esti incapatanat si nu prea vrei sa faci cum iti zice colegul care prinde. Tine minte testul cu Noike Ninja, apoi cu guma aia la bass si altele. Pana nu ai pus ce mergea in ziua aia, in locul ala, nu au prea vrut sa vina pestii.

adiwolf

Moderator
Membru personal
mah Silviu,
noi de discutat, putem discuta, problema este sa si pricepi si sa bagi la cap, lucru de care ma indoiesc momentan.
esti prea tanar si din pacate.................trebuie sa faci si tu la randul tau greselile tineretii, altfel............nu inveti.
hai ca am dato in filozofie, dar vrei nu vrei.............cam asa sta situatia!
iti aduci aminte de primul Bradisor?! cand iti spuneam sa lasi dracu telefonul ala si tu nu si nu?!!
ehh, l-ai lasat singur mai tarziu................doar ca ai pierdut ceva timp pana sa inveti lectia zimbettt
hai acasa sa facem un chef pe cinste si te lamuresc eu cum sta treaba cu viata asta dupa o sticla de Pampero Rum drunk

Mal

Salau
mah Silviu,
noi de discutat, putem discuta, problema este sa si pricepi si sa bagi la cap, lucru de care ma indoiesc momentan.
esti prea tanar si din pacate.................trebuie sa faci si tu la randul tau greselile tineretii, altfel............nu inveti.
hai ca am dato in filozofie, dar vrei nu vrei.............cam asa sta situatia!
iti aduci aminte de primul Bradisor?! cand iti spuneam sa lasi dracu telefonul ala si tu nu si nu?!!
ehh, l-ai lasat singur mai tarziu................doar ca ai pierdut ceva timp pana sa inveti lectia zimbettt
hai acasa sa facem un chef pe cinste si te lamuresc eu cum sta treaba cu viata asta dupa o sticla de Pampero Rum drunk
La multi ani cu sanatate, cu intarziere am vazut. Daca se aliniaza astrele si cine stie nu-s prin ceva vagauna, aduc un rom alb din Martinica, Bardinet care se face direct din sucul de trestie de zahar nu din melasa. 50 DE GRADE.

Sus