• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Clipuri instructiv -educative

Calm prietene ! Te-ai turat degeaba ca eu nu am vrut nici cum sa spun ce ai inteles tu.Eu incercam sa subliniez importanta sonarului in pescuit.Atat.Pentru ca uneori lumea nu poate crede ca un sonar face diferenta in mainile unui pescar priceput.Si tot asa lumea nu crede ca un pescar cu undita poate distruge cat un braconier cu plasa.Pardon,mai rau .
Cat despre mine, imi place sa cred ca am depasit totusi faza de fomist.Sau sacosar .Desi duc salaul acasa cand se permite acest lucru in limita bunului simt.
Uite, de pe Valea Argovei voi duce acasa exact 9 salai in 3-4 zile de pescuit.
Pielea ursului din padure? Sa o crezi tu ! Am sonar...:) )))

Si eu care credeam ca te refereai la Katheryn Winnick cea care o interpreteaza pe Lagertha din Viking.........m-am uitat degeaba.Durereeee

Aho, aho, dragi colegi, stați puțin și mă ajutați.
Aș vrea să pun și eu ceva videoclip, dar nu știu cum și vă rog să-l faceți în locul meu.
Cum a spus și kingofbeasts, cum să pescuiți cu partenera de viață.
Sunt mai multe videoclipuri cu ei și e foarte fain. Pescuiesc simplu cu voblere handmade și scule ieftine.
Ceva lansetă de la Spro, cu 100 sau 200 lei și mulinetă Șimano Catana și ce mai pești prind, desigur și dânsa.
Somni ,șalăi, avați....
Realvobler. com
catch and cook asp on the river bank 2helppp

AlexH

Moderator
Membru personal
Cred ca te referi la asta:

Pt a pune pe forum clipuri, pur si simplu copiezi aici link-ul din browser de la clip.

Da asta este Alex !!
Să știți sunt super filmulețele.
Zamfi ai niște filmulețe cu somni mari.
Alex tu le știi pe astea adică le-ai mai văzut?
Mulțumim!!jos palaria

AlexH

Moderator
Membru personal
Imi aduc aminte ca ne-a informat si alt coleg de canalul lor de youtube, numai ca nu mai stiu cine.

Da, au niște voblere simple, naturale și nu se ocupă cu tot felul de culori ca de curcubeu.
Dacă papă peștele, nu mai alege.... restul e marketing.
Domnu Wurger, chiar ai vorbit cu ei?

IGGEST WELS CATFISH on CRANKBAIT in Bulgaria/ Рекорден Сом 70 кг на
Zamfi asta pentru tine!!
De ce scrie așa gros?

Ultima editare de un moderator:

AlexH

Moderator
Membru personal
Scrie asa pt ca ai dat copy la titlul videoclipului de pe youtube, care avea font-ul bold-uit (ingrosat) si cand ai dat paste (lipire) aici a ramas acea setare in fereastra unde scrii mesajul pe forum. Deasupra de chenarul in care scrii mesajele ai butoanele de editare font:
B: Bold (Ingrosat)
I: Italic (inclinat)
U: Underline (subliniat)
Aceste setari sunt standard in aproape orice editor, chiar si la Word, Excel, Notepad...

P.S. cand am scris ca trebuie sa copiezi link-ul video-ului nu m-am referit la titlu ci la adresa de sus din browser sau pe cea de la butonul de share (distribuie). Vezi imaginile de mai jos:
Untitled.jpg Untitled2.jpg

Dap. Vorbit. Bine, e mult spus. Le.am scris pe youtube si apoi pe mail ca urma sa ajung in Bulgaria si voiam niste sfaturi.
Mai mult ea e la butoane si cu vorbitul. Raspunsul a intarziat si ulterior eu n.am mai plecat.
Pescuiesc pe vreo 2 râuri din sudul BG, spre turci.
Am invatat ceva de la el. Viteza de recuperare cu minnow la avat si felul in care aducea naluca in zona de interes si ce facea cu ea acolo.