Concurs “SpinningClub - Fiecare salau conteaza 2017”

Claudiu

Administrator
Membru personal
Dragi pescari,

Din dorinta de a promova C&R prin promovarea experientelor si incurajarea repetarii lor, va invit sa participati la concursul “Fiecare salau conteaza”!

Premiul concursului 1000 ron (transfer bancar).

Regulament:

1. Se va premia pescarul cu cei mai multi salai eliberati in 2017, dovediti individual printr-un filmulet postat in acest topic.

2. Pentru a fi valabil, in filmulet trebuie sa se rosteasca cuvintele “Fiecare salau conteaza!”, daca nu contine, se considera ca filmuletul este mai vechi de 2017 si se va muta la “Ce am eliberat”.

3. Salaii trebuie sa fie prinsi si eliberati pe ape naturale, curgatoare sau baraje pe ape curgatoare, din Romania.

4. Salaii trebuie sa aibe minim 40cm, lungimea lor trebuie surprinsa intr-o poza sau pe filmulet, dar va fi necesara doar in caz de egalitate(pct 9.), daca lungimea nu e vizibila, se considera 40cm.

5. Fiecare salau eliberat inseamna 1 punct, indiferent de marime, greutate, lungime (≥40cm).

6. Premiul se acorda pentru minim 5 eliberari ale aceluiasi concurent (minim 5 puncte).

7. Vor participa doar membrii inscrisi pana la aceasta data si ACTIVI pe forum (pana in data de astazi).

8. Nu conteaza daca pescarul pescuieste de pe mal sau din barca.

9. DOAR in caz de egalitate la numar de puncte, castigatorul va fi cel care a "eliberat" cei mai multi centimetri.

10. Din cauza ca anumite variabile nu pot fi verificate, contez pe seriozitatea participantilor.

11. Concursul se incheie in 01.04.2017, ora 05 AM.
Rugaminte:

• Incercati sa nu surprindeti in filmulet repere de pe mal sau de pe malul opus, ci doar strictul necesar apa curgatoare, mesajul "Fiecare salau conteaza!", uite salaul, nu e salaul.
Voi ruga moderatorii sa ajute la mentinerea acestui topic curat prin mutarea oricarui mesaj ce nu contine filmulet/filmulete intr-un alt topic (AICI), astfel incat aici sa ramana doar autorii si eliberarile. Daca va fi cazul, voi posta un clasament saptamanal/lunar.

Cu respect,

Spinning Club

Back-up plan1: In cazul in care nu se indeplinesc criteriile de acordare a premiului pana in 01.04.2017, punctele obtinute se reporteaza, iar concursul reincepe din data de 31.05.2017 continuandu-se pana in 10.12.2017. In perioada, 01.04.2017-31.05.2017 nu se acorda nici un punct pentru nici o eliberare.

Locatii excluse: orice incinta privata sau nu, unde se fac populari regulate, se platesc taxe pt retinereapestelui sau exista obligatia eliberarii lui, este exclusa din concurs (un singur criteriu din cele de mai sus elimina obligatoriu locatia)

P.S. CONCURSUL POATE SUFERI MICI MODIFICARI ASA CA URMARITI ACEASTA POSTARE PENTRU UPDATEURI.
P.P.S. Acest concurs este sponsorizat de un membru al forumului care doreste sa ramana anonim, un gest absolut minunat si ii multumesc din suflet. Astfel de oameni sunt motivul pentru care trebuie sa speram in mai bine!

Claudiu

Administrator
Membru personal
Dragi pescari,

Concursul intra in StandBy incepand cu Sambata (01.04.2017) pana Miercuri (31.05.2017), inclusiv, datorita legilor prohibitiei. Faptul ca Dunarea se deschide mai devreme nu afecteaza perioada de standby.

Clasamentul este unul sumar:
DarkAddict : 1 punct (Felicitari!)

Regulamentul se regaseste in primul mesaj din acest topic.

In speranta ca ne vom delecta cu eliberari multe dupa perioada de pauza, va dorim o prohibitie usoara!
Cu respect,
SpinningClub.ro

Wurger

Somn
Am primit si eu si a primit pana si amicul meu Radu pe care Alex l.a cunoscut in Delta.
Eu am inaugurat.o masurand......din pacate noul birou al lui fi.miu.
Alex, Radu a crezut ca stii ca a oprit un strap la Dunare si se simtea vinovat Bash Acum face munca silnica.zimbettt

AlexH

Moderator
Membru personal
Fiecare salau conteaza
09.07.2017

Video-ul l-am scurtat, pentru ca originalul are 2 minute ca si-a revenit destul de greu si am avut peripetii ca era sa cad in apa de vreo 3 ori, astfel ca am ales sa pun ce era mai important. Pastrez si filmarea originala daca va fi nevoie de ea.

cipici

Biban
Felicitari si de la mine Alex, tot mai greu dai de salau la spinning pe apele Oltului la Sibiu.

Cum naiba reusiti fratilor sa dati de pe dale? Ca am incercat de 2 ori si in 30 min. ma lasau genunchii si imi simteam degetele scobind in bocanc...

Sus