CONCURSURI SPINNING

• Autor subiect Deleted member 13
  • Dată creare
Rezumat pe scurt WSF.
Cu toate ca fiind cel mai tare concurs de street in Europa,nu e chiar așa,e chiar cea mai mare porcarie,organizare praf,reguli praf.
Prima manșă a inceput sâmbătă la orele 14 pana la 22.o caldura infernală,am reusit sa ajungem primii sub un pod unde erau bibanii si salaii,foarte neinteresati.in prima jumatate de oră am scos un biban luat de burtă cu jigul gratand fundul apei, probabil la limită de 20 cm,dar nefiind prins de gura nu puncta,colegul unul punctabil de 22,iar cei din echipa cu care am fost imperecheati unul de 25 dar nevalidat(poze neregulamentar).
Am stat pe locul ăla 6 ore pentru ca echipa martor nu vroia sa ne mutăm si asa am pierdut o gramada de timp si locuri poate favorabile.
A doua manșă a inceput duminica la ora 8,seara dinainte facusem plangere la organizatori pentru ca e imposibil sa stai 6 ore pe un loc si sa prinzi 3 pestisori si echipa martor au înțeles,pana pe la 12 si iar si-au bagat picioarele in pământ si nu au mai vrut sa ne mutăm.
Am chemat arbitrii si am gasit o soluție,eu am facut schimb de card cu unul din cealaltă echipa,pentru a putea inregistra "pesti"si am continuat singuri,doar ca eu nu mai putram inregistra pesti la individual,oricum nu am prins nimic,doar guvizi.
Căldura a fost extrem de mare,pana la 34 de grade ieri,apa extrem de mica ca adancime,pe alocuri 1,5 m max 2,era si normal ca peștii sa nu manance.nu mi-a plăcut absolut deloc calitatea apei.
Si ca cireasa de pe tort mi-am/au pierdut/furat portofelul in momentul premierilor cu toate actele/carduri si vreo 200 de europeni.poftim cultura la un asa eveniment.Bash
Gunky e de departe mult mai bine organizat.
In schimb mi-a placut orașul,mancare buna, peisaje si femei cu duiumul.zimbettt
Cadoul de primire dat pentru fiecare competitor
20190603_103630.jpg

PS:mad:Claudiu nu am gasit șapcă.

Stiu cum e sa iti pice un prost la genul asta de concursuri ca si partener. Din pacate gunki nu se mai tine anul asta si imi doream sa particip. Dar mi-am luat bilet cu cineva la Spro freestyle in Groningen in noiembrie. E similar cu gunki
Aveam posibilitatea sa ne despărțim in 2 echipe fiecare dintre noi lua un oponent,dar ei fiind un cuplu iti dai sa seama ca ii era frica ca ii calaresc gagica .asa aveam mai multe șanse.
Cred ca o sa vin si eu.sa vad daca mai sunt bilete.
Oricum WSF-ul daca nu schimba regulile o sa piarda multi competitori fideli.
Adrian Pron deja a confirmat ca nu mai vine si o data cu el toti polonezii si multi altii nemultumiti mai ales din cauza ca s-au refuzat multe capturi pe motive banale.

Silviu

Somn
Eu nu stiu de ce ne mai miram, noi astia mai deschisi la minte. Stim cu toti prezentatori care inteapa pestii altora sa ii prezinte la tv, oportunisti fara nici un pic de talent, rodbuilderi supraevaluati, reclama mincinoasa etc etc. 80% din numele pescarilor romani mai cunoscute sa zicem asa, nu sunt pescari, sunt doar bulangii oportunisti care au prins de os si nu au treaba cu pescuitul. Acum da vedem poze cu pesti dar trebuie luat in calcul ca Xulescu e la pescuit 6 zile din 7 ca sa imi zica mie ca lanseta facuta de el cu gumele y si tehnica inventata peste noapte tot de el a prins peste instant.

sosoktm

Salau
pai hai sa adunam Cipriane.....650 ieuro taxa de participare/echipa la concursul respectiv, ce filtreaza accesul prin costurile aferente. Din ce stiu, nu includea mancare/cazare, deci, exceptand situatia in care au venit la cort si au pescuit seara de o prajeala, mai pui un 150 euro (minim, real poate >250) pentru 3-4 nopti de cazare&masa in 2 (ca vrei sa faci si ceva antrenament, daca nu apari doar pt defilare. Mai un permis de acces in delta, mai o benzina la barca, un carburant la vehiculul tractor...si ai cam facut suma. Problema descrisa nu e o tragedie in sine daca autorul ei este un particular/sacosar de la care nu ai asteptari, insa cand vine din partea unui pescar cu experienta vasta, implicare in fenoment, etc etc....e de rahat faza. Nu te poti supara cand trece in plin un Corsar cu turisti& 200 cai pe coada si tu pescuiesti in Isac pe senal (de fapt te poti supara, pt ca ar trebui sa reduca viteza, in contextul in care exista limite in vigoare, dar neverificate de nimeni), dar cand un "semizeu" iti porcaieste locul, probabil cu buna stiinta, parca iti vine sa il tragi putin pe sub chila.

asta e , mersi de raspuns .
un pescar cu experienta nu e neaparat civilizat ...
problema cu viteza si motoarele f mari ar cam trebui ,reglementata

Apoi să-mi fie iertata indrazneala ,pai daca dau 650 de eu taxa de participare și organizatorii nus in stare sa asigure o oarecare ordine ...nu știu ce să mai zic ..
Și eu dau bănuți frumoși la cate o pescuiala ,,,
Dar merita ultimul bănuț ...cu 650 de eu fac o Suediei la stiuca

Aurel

Piranha
Cu 650 € nu cred ca ai cum sa faci o Suedia(bănuiesc că asta ai vrut să scri) la stiuca, nici daca mănânci doar ce prinzi. Si spun asta mergând pe ideea ca esti norocos si iti procuri hrana din apa.
Oricum desi nu am participat la concursuri totusi din ce mai stiu si eu sunt altceva decât o pescuiala stabilită si organizată ad hoc

adiwolf

Moderator
Membru personal
eu cred ca face.
nu singur.
in grup organizat si cu biletele de avion angajate din timp..............cam pe acolo se invarte

Sus