Conditii de utilizare a forumului

Doriti sa inlaturam punctul din regulament care interzice postarea pozelor cu pesti pe agrafe?

• DA

Votes: 0 0,0%
  • NU

Votes: 15 100,0%

• Total voters
    15
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

kingofbeasts

Rod Builder
Ideea e cam asa in opinia mea : un model de conduita afisat public poate deveni model iar daca modelul e practicat de mai multi incurajaza acel tip de comportament si la altii. Cu alte cuvinte , daca eu pun o poza cu peste cu agrafa in bot, y la fel si z la fel, vine x care numa ce s-a apucat de pescuit si zice "asa se face, asa fac expertii asa fac si eu" . Parerea mea e ca , cu cat promovam mai mult frumosul cu ata mai mult vom avea parte de frumos in viitor de la cat mai multi membrii ai societatii. Ideea nu e despre cat de sensibili sunt unii sau cat de duri sunt altii cat despre ceea ce vrem sa invatam generatiile care vin din urma.

adiwolf

Moderator
Membru personal
offtopic
discutam de fire sau facem schimb de impresii pentru diverse naluci si locuri de pescuit?!
exista posibilitatea transmiterii de mesaje private si chiar discutii colective in privat, haideti sa pastram totusi topicurile cat mai curate, pana la urma tot noi ne vom plange ca nu gasim informatia dorita peacefingers

Nu credeti ca exagerati putin cu cenzura asta? Inteleg atentionarea, dar nu trebuia sa stergeti mesajele.
Era informatie on topic indirecta pentru ca Razvan pescuieste predominat la rotativa cu mono, iau eu la vobler cu textil.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Eu le-am sters si nu cred ca exagerez cu nimic. In cele 2 postari sterse nu apare nicaieri cuvantul textil sau mono si doar amintiri de pescuit din zone in care ati fost sau stiti despre ele. Imi pare rau daca consideri ca se numeste cenzura, eu consider ca tin forumul curat, la subiect si bine structurat, asta in limita timpului pe care il am. Stiu, suna aiurea insa nu pot multumi pe toata lumea din pacate.
P.s mesajele nu au disparut, ma gandeam doar unde sa le mut

Claudiu

Administrator
Membru personal
Scuze pentru intreruperea de astazi, cum spuneam, serverele au depasit limita de trafic astfel ca un upgrade a fost necesar, am incercat sa ma misc cand mai repede. Nu se va mai intampla... o perioada :)

Screen Shot 2017-05-04 at 20.22.20.png

Ultima editare:
I

ilie

Guest
bucuriemare
Salutare, Fabian! Uite și tu ce ai declanșat. zimbettt.
Fabian nu a declansat nimic.Ipocrizia da...
In primul rand tin sa specifc ca asta e ultimul meu mesaj aici pe forum,asa ca dupa asta puteti trage :)
Sunteti o gasca de oameni si pescari ok.sau cel putin asa pareti.Ma refer la nucleul de baza,cei care postati mai des...Totul e frumos si bine pana la un punct.Problemele apar atunci cand cineva nu e de acord sau are alte opinii fata de cei majoritari sau chiar fata de o singura persoana aflata in acest minunat grup.In momentul acela totul se schimba,dispar postari cum a fost si la mine,blocare cont o perioada(nu dau nume) sau postari de intrajutorare din partea altor useri in momentul in care simte ca cineva devine plangacios si-i curge rimelul...Lucrul asta, sincer,poate fi o problema pentru cei care ar dori sa mai posteze pe aici.Nu v-ati intrebat niciodata de ce aveti multi membrii si putini sunt cei care si scriu ceva ?
Claudiu,stii ca noi am vorbit si in particular si-ti stiu parerea ta asa cum si tu ti-ai dat seama ce m-a deranjat.Din pacate calitatea forumului a scazut cu disparitia unor useri buni care aveau ceva de zis.Din pacate au aparut altii care nu sunt nici pe departe la fel de isteti ;) Na ca am zis-o iar,scuze :) Stiu,se va sterge postarea,dar imi asum riscul asta,doar e ultima,nu? :)
Sa fiti iubiti si plini de capturi pe 2018.jos palaria

octavio79

Black Bass
Ilie eu unul nu sunt de acord cu tine in anumite puncte da bine, fiecare cu ideile lui. Bineînțeles ca vor fi diferențe intre membrii forumului , suntem diferiți, da nu trebuie sa te superi chiar așa. Unii de pe aici ne cunoaștem de departe si alții ne-am mai întâlnit cum am putut si a fost frumos. Sau legat prietenii frumoase prin acest forum si despre informații nu mai zic nimic, e un forum de excepție. Părerea mea e ca forumul merge din ce in ce mai bine si e normal sa mai apara anumite situații mai delicate care pana acum sau rezolvat elegant. Din ce e pe la noi am ajuns la concluzia ca asta e cel mai prietenesc forum de răpitori si pana acum merge foarte Ok.
Acuma daca tu consideri ca vei fi mai câștigat prin decizia ta de te a retrage eu consider ca te înșeli.
Salutare si numai bine

D

Deleted member 1113

Guest
Polemica și argumentarea punctelor de vedere , duce la progres. Mai sus nu ma refeream la soluția "mai bine la portbagaj" , ci la faptul ca în orice condiție prindem pestele ii "oferim" o porție serioasă de stres.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Nu v-ati intrebat niciodata de ce aveti multi membrii si putini sunt cei care si scriu ceva ?

Asta e un lucru general valabil pe orice forum din lume nu doar aici. Asta e pentru ca:
  • Multi stau la ciupeala pe sectiunea de anunturi,
  • vor o singura informatie de la vreun user si ii dau mesaj privat
  • se inregistreaza pentru a vedea pozele
  • pur si simplu nu au nimic de spus sau se cred superiori
Lista e mult mai lunga de atat insa fiecare poate face ce crede de cuviinta.

Din pacate calitatea forumului a scazut cu disparitia unor useri buni care aveau ceva de zis

Eu as zice contrariul insa e adevarat ca unii din diverse motive au preferat sa nu mai posteze. Era un lucru absolut predictibil, cu cat creste numarul de utilizatori, se inmultesc parerile si invariabil apar contradictii si situatii mai putin placute. Cert este ca indiferent de masurile luate cineva va fi nemultumit, pur si simplu nu poti sa impaci pe toata lumea pentru ca exista tipologii de gandire diferite. Din punctul meu de vedere forumul si-a atins scopul, acela de a crea noi prietenii, prietenii frumoase. Oameni de peste tot se suna intre ei, se invita unul pe altul in diverse locatii, se opresc cand trec prin orase unde exista membrii ai forumului, schimba diverse opinii despre pescuit si nu numai. La fel prin orasele mari stabilesc iesiri intre ei, oameni care altfel probabil nu s-ar fi cunoscut. Eu asta numesc succes deplin al forumului. Din pacate ca orice alt forum, este afectat de sterilul facebook cu discutii greu de urmarit, de moderat, de gasit ulterior. Iar acolo doza de prostie este de-a dreptul terifianta cateodata.
Nu pot opri pe nimeni sa ne paraseasca sau sa revina, fiecare face cum considera. Cum am spus si altora, imi pare rau ca doresti sa ne parasesti insa nu voi accepta din partea nimanui aici a instigarilor, provoacarilor, invectivelor, reprosurilor pe baza de nimic. Aveti ceva de impartit, aveti mesagerie privata unde puteti sa va faceti cat de neinteligenti vreti. Public este o rusine sa faci astfel de lucru pe un topic dedicat prezentarii unui utilizator nou. Si pentru ca era offtopic l-as fi mutat in alta parte nu sters, dar ce topic puteam sa creez cu postarile sterse? Regulamentul este clar si cred ca fiecare si-l asuma. Acolo scrie clar dupa cum urmeaza:

Membrii acestui forum pot sa se exprime liber cu referire la orice subiect postat
atat timp cat nu jignesc alt membru al forumului si nu este un atac la persoana.

Orice conținut pe care-l postezi sau îl încarci poate fi revizuit de membri personalului.

Ne rezervăm drepturile de a elimina sau modifica orice conținut postat pentru orice motiv fără explicație. cererile pentru conținut de a fi eliminat sau modificat vor fi întreprinse doar la discreția noastră. Ne rezervăm dreptul să acționăm împotriva oricărui cont oricând.

Ne oferi un acord non-exclusiv, permanent, irevocabil, cu licență nelimitată de utilizare, de publicare, sau re-publicare a conținutului tău în conexiune cu www.spinningclub.ro . Păstrezi dreptul de autor asupra conținutului.

Acești termeni pot fi schimbați oricând fără o notificare.

Dacă nu ești de acord cu acești termeni, te rog nu te înregistra sau folosi acest serviciu.

Wurger

Somn
Am observat ca in acest sfarsit de an au rabufnit anumite .... stari sufletesti mai inchise la culoare. E cam aiurea, daca te gandesti ca e o perioada care ar trebui sa ne apropie. Pe de alta parte e si o perioada de bilant, de dorinta de transformari.
Va propun totusi tuturor sa fiti mai putin radicali si in opiniile proprii si in raspunsuri. Sa ne gandim de 2 ori cand scriem pentru ca in scris, fara mimica si ton, se poate intelege gresit.
Fiecare avem felul nostru de a fi si putem fi mai placuti sau mai putin placuti. Totusi forumul este despre tehnici de pescuit si despre natura. Ar trebui sa primeze asta iar cei care au experienta si sunt dispusi sa impartaseasca sa fie respectati si cultivati.
Postul asta nu isi are locul aici dar sper sa retinem ceva din el si sa fim mai toleranti in anul ce vine.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Salutare Colegi,

Observ in ultima perioada cred ca pe fond de ne-pescuiala o crestere a conflictelor pe forum intre diversi membri. Va rog cat se poate de respectuos, evitati orice fel de repros personal sau conflict. Raportati mesajul nepotrivit si unul dintre noi va lua masuri. Nu intrati in conflicte si reprosuri personale, cu siguranta nu vor duce la nimic altceva decat alte conflicte si jigniri. Forumul acesta a fost construit pe baza respectului personal, a discutiilor prietenesti fara a face diferente intre noi pe baza de zona geografica, experienta acumulata sau echipamentele folosite. Trebuie sa ma repet, nu vom permite absolut nimanui sa jigneasca sau sa atace o persoana. Veti primi un avertisment urmat in cazul continuarii la suspendarea contului pentru o luna. Toate mesajele cu aceasta tenta vor fi sterse, rog nu ma mai contactati pe privat cu privire la astfel de lucruri, nu pot fi partinitor. Vom sterge ce credem de cuviinta si in neconcordanta cu regulamentul de buna functionare a forumului. Nu este cenzura, nu avem nimic de impartit personal cu nimeni!

Salutare Colegi,

Observ in ultima perioada cred ca pe fond de ne-pescuiala o crestere a conflictelor pe forum intre diversi membri. Va rog cat se poate de respectuos, evitati orice fel de repros personal sau conflict. Raportati mesajul nepotrivit si unul dintre noi va lua masuri. Nu intrati in conflicte si reprosuri personale, cu siguranta nu vor duce la nimic altceva decat alte conflicte si jigniri. Forumul acesta a fost construit pe baza respectului personal, a discutiilor prietenesti fara a face diferente intre noi pe baza de zona geografica, experienta acumulata sau echipamentele folosite. Trebuie sa ma repet, nu vom permite absolut nimanui sa jigneasca sau sa atace o persoana. Veti primi un avertisment urmat in cazul continuarii la suspendarea contului pentru o luna. Toate mesajele cu aceasta tenta vor fi sterse, rog nu ma mai contactati pe privat cu privire la astfel de lucruri, nu pot fi partinitor. Vom sterge ce credem de cuviinta si in neconcordanta cu regulamentul de buna functionare a forumului. Nu este cenzura, nu avem nimic de impartit personal cu nimeni!

Pe fondul de nepescuiala.. pt cine nu pescuieste.. cred ca o sa ma retrag de pe forumul "prieteniei" cum il considera Claudiu.
Atitudinea de turma nu face cinste unui forum. Fiecare are parerea si experienta lui. Cum isi expune opinia este alta problema.
Nu toti dam cu limba unde am facut un rahat, doar ca sa fim in turma.
Totusi unele persoane sunt mai egale ca altele, tipic romanesc sau "prieteneste".
Unii cred ca am ceva personal cu ei sau cu echipamentul lor...sigur am fi mai prieteni pe malul apei decat pe forum.
Sunt cativa cu care am pescuit si pot confirma.jos palaria
Din punctul meu de vedere am terminat cu discutiile pe partea publica a forumuluinnnoroc

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus