• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

cormoran tx4 motala sau okuma ufr light range

Salut. Ajutati-ma sa aleg o lanseta dintre cele doua:
LANSETA SPINNING LIGHT RANGE UFR 1.85M/ 1-7G / 2 TRONS OKUMA sau
Lanseta Cormoran TX4 Motala 1.80m, 1.9gr
Pescuiesc mai mult la clean si nu prind des prea mari, majoritatea 400-500gr, vreau ceva bun sa se incadreze in 150-250lei si ultra light. Am citit lucruri destul de bune despre motala de la cormoran, despre okuma ufr light range nu stiu mare lucru. E mai ieftina okuma dar pentru 70-80 de lei as alege-o pe cea mai buna, motala e 242lei okuma 166lei. Stie cineva ceva despre okuma aceasta? Ma intereseaza daca e cineva care o are, specificatiile le-am citit dar nu am vazut-o fizic si nici nu stiu daca e buna pentru ce vreau eu. Sau poate imi recomanda cineva alta lanseta tot in acelasi pret care sa fie mai buna decat acestea.
Multumesc

Ultima editare de un moderator:
Salut. Ajutati-ma sa aleg o lanseta dintre cele doua:
LANSETA SPINNING LIGHT RANGE UFR 1.85M/ 1-7G / 2 TRONS OKUMA sau
Lanseta Cormoran TX4 Motala 1.80m, 1.9gr
Pescuiesc mai mult la clean si nu prind des prea mari, majoritatea 400-500gr, vreau ceva bun sa se incadreze in 150-250lei si ultra light. Am citit lucruri destul de bune despre motala de la cormoran, despre okuma ufr light range nu stiu mare lucru. E mai ieftina okuma dar pentru 70-80 de lei as alege-o pe cea mai buna, motala e 242lei okuma 166lei. Stie cineva ceva despre okuma aceasta? Ma intereseaza daca e cineva care o are, specificatiile le-am citit dar nu am vazut-o fizic si nici nu stiu daca e buna pentru ce vreau eu. Sau poate imi recomanda cineva alta lanseta tot in acelasi pret care sa fie mai buna decat acestea.
Multumesc
Am mai gasit Daiwa presso iprimi 0,5-5g 280lei, pare in aceasi categorie cu cele de mai sus. Ce ziceti?

http://www.totalfishing.ro/lanseta-fenwick-ifs762l-crank-228m212g-p-76496.html
Din pret scazi 10% reducere RED10 , trebuie trecut la observatii , total 270 lei .
Aici filmulet cu ea:
Mie manerul imi e mai lung cu 4 cm decat imi place , okuma are la fel de lung manerul ,si nu are port carlig . Mandrina fuji , inele fuji , subtirica , ingrijit lucrata .
Eu am un Cormoran ulx 2.40 1-9gr. pt.rauri mari gen Somesul si de anul trecut un Favorite Balance de 2.01 2-7 gr. pe care il folosesc si la pastrav cu reactive si imi place mult cum lucreaza nu am scapat pesti in dril.

Am mai gasit Daiwa presso iprimi 0,5-5g 280lei, pare in aceasi categorie cu cele de mai sus. Ce ziceti?
Am avut eu bățul asta,pentru pescuitul la clean,pastrav si biban cu rotative si naluci relativ mici si usoare e foarte buna,duce undeva la 7 g.e parabolica,varf solid,foarte usoara.o poti echilibra cu o mulineta 1000,1500 maxim 200g,ideal pana in 180-190g.mi se pare totusi cam scumpa,eu am cumparat-o acum 3 ani si am dat 47€.
Per total e buna,dar nu la pesti trecuți de kg.
Eu am trecut la clasa ei superioara Daiwa Presso AGS 1,5-5g,e perfecta pentru pastravi si alti pesti de talie mica

Am avut eu bățul asta,pentru pescuitul la clean,pastrav si biban cu rotative si naluci relativ mici si usoare e foarte buna,duce undeva la 7 g.e parabolica,varf solid,foarte usoara.o poti echilibra cu o mulineta 1000,1500 maxim 200g,ideal pana in 180-190g.mi se pare totusi cam scumpa,eu am cumparat-o acum 3 ani si am dat 47€.
Per total e buna,dar nu la pesti trecuți de kg.
Eu am trecut la clasa ei superioara Daiwa Presso AGS 1,5-5g,e perfecta pentru pastravi si alti pesti de talie mica
multumesc de raspuns, mi-am facut o idee

AlexH

Moderator
Membru personal
Pe emag o vinde peapa.ro, iar la acestia pe site apare ca stoc epuizat. Deci ar trebui sa verifici, dar eu nu cred ca o mai au.