• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Cumpăr lansete daiwa team 240 act 7-28 modelul vechi sau jaxon impress zander gtx 240 act 7-28

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Nu de aici de pe forum ,ca nu aveai cont la momentul respectiv, dar lumea asta e mica si ajungem sa ne intersectam la un moment dat . Ai comandat pe olx Yasei-ul pe care il aveam pus la vanzare , asta dupa ce am avut mai multe convorbiri telefonice si schimburi de mesaje in care ti-am dat detalii suplimentare, ti-am oferit inclusiv optiunea de a o returna daca nu iti place, asta fiind un privilegiu pe care nu ti-l ofera oricine. Ai spus ca vrei sa ti-o trimit cu posta, cu plata ramburs si timp de 11 zile nu ai mai dat niciun semn. Te-am sunat si ti-am trimis mesaje dar se pare ca mi-ai bagat numarul la ignore . Constatand asta am sunat la oficiul postal din comuna in care locuiesti si angajatul oficiului mi-a spus ca nu vrei sa o ridici pentru ca "nu are si mulineta" , mi-a mai spus si ca esti o persoana neserioasa , lucru pe care din pacate l-am constatat si eu contra sumei de 15 lei .

Ultima editare:
Nu de aici de pe forum ,ca nu aveai cont la momentul respectiv, dar lumea asta e mica si ajungem sa ne intersectam la un moment dat . Ai comandat pe olx Yasei-ul pe care il aveam pus la vanzare , asta dupa ce am avut mai multe convorbiri telefonice si schimburi de mesaje in care ti-am dat detalii suplimentare, ti-am oferit inclusiv optiunea de a o returna daca nu iti place, asta fiind un privilegiu pe care nu ti-l ofera oricine. Ai spus ca vrei sa ti-o trimit cu posta, cu plata ramburs si timp de 11 zile nu ai mai dat niciun semn. Te-am sunat si ti-am trimis mesaje dar se pare ca mi-ai bagat numarul la ignore . Constatand asta am sunat la oficiul postal din comuna in care locuiesti si angajatul oficiului mi-a spus ca nu vrei sa o ridici pentru ca "nu are si mulineta" , mi-a mai spus si ca esti o persoana neserioasa , lucru pe care din pacate l-am constatat si eu contra sumei de 15 lei .

Da așa este eram ft hotărât să iau batul sa poate să mă cunoască dirigintele de la posta mai BN decât mă cunosc eu însumi ce sa zic 15 lei o sumă nesemnificativă că să mă cunoașteți între ghilimele pina am cerut și eu părerea unui membru kingofbeast care mi-a zis următoarele este o lanseta ptr Dunăre nu râuri interioare și este ft greu de manevrat după mal la lungimea de 270 la șalău este buna nu ptr jig ci ptr voblere sau altceva eu spundui domnului manns și dat fiind începător in ale spinning dar a zis că este buna și ptr Olt colegul dumnealui spunandumi cu totul altceva se pot vedea mesajele deci cine pe cine incerca sa păcălească nu era vb de 15 lei era vb de 520 lei se pot citi mesajele primite de la domnul kingofbeast

adiwolf

Moderator
Membru personal
cand va spun eu ca este mica lumea chiar si cu internet-ul asta.
Stoica Petrișor
tu cumparai de la King sau de la Manns?! de ce il amesteci pe King in afacerea ta cu Manns?!
daca nu stiai ce cumperi de ce l-ai mai pus pe om sa o trimita?!
omul ti-ai oferit inclusiv posibilitatea sa o probezi si daca nu iti place sa o returnezi!!!
tu nici macar nu ai avut bunul simt sa raspunzi la telefon puke

Claudiu
tu poti sa faci ce trebuie

cand va spun eu ca este mica lumea chiar si cu internet-ul asta.
Stoica Petrișor
tu cumparai de la King sau de la Manns?! de ce il amesteci pe King in afacerea ta cu Manns?!
daca nu stiai ce cumperi de ce l-ai mai pus pe om sa o trimita?!
omul ti-ai oferit inclusiv posibilitatea sa o probezi si daca nu iti place sa o returnezi!!!
tu nici macar nu ai avut bunul simt sa raspunzi la telefon puke

Claudiu
tu poti sa faci ce trebuie

Va întreb totuși la început când ați cumpărat o lanseta când nu știați așa de multe despre bete nu cerești și dv mai multe păreri și nu era corect să îmi spună domnul manns de la început că este o lanseta numai ptr Dunăre nu și ptr Olt

Claudiu

Administrator
Membru personal
Ba baiatule, esti pe alt pamant? Ai vorbit cu omu sa iti dea lanseta, o primeai, o vedeai si apoi daca nu iti placea o dadeai inapoi, dar macar raspundeai la telefon. Ultima speta de oameni sunteti astia. Si-a pierdut timp sa ambaleze sa trimita ca sa nu raspunda nea caisa. Nu mai calca pe aici. Auzi la el 15 lei... parca despre asta era vorba. Ramaneti in abisurile prostiei unde e frig si bezna. Crapmaniacul ce parere ai?

Ultima editare:

AlexH

Moderator
Membru personal
Am vrut sa scriu ceva, dar cred ca nu o sa-si atinga scopul explicatiile.
Atat te intreb: de ce nu l-ai mai sunat pe manns inapoi sa-i spui ca ai cerut a 2-a opinie si lanseta nu e ce iti trebuie pana la urma. Era asa greu?

Acum vad ca sunt "domnul mans" si timp de 11 zile mi-ai dat flit si nu ai avut macar bunul simt de a raspunde la telefon sau la mesaje, ba chiar m-ai bagat in lista de ignore. Ti-am spus la telefon, pentru ca am purtat mai multe discutii inainte de a-mi cere sa-ti trimit lanseta toate detaliile pe care mi le-ai cerut. Ai spus ca vrei sa pescuiesti la salau ,cu gume, in gura barajelor, in curent si ti-am confirmat ca e foarte buna pentru un ceea ce vrei. Mi-ai spus in doua randuri ca ai vorbit cu "baietii" si ti-au zis ca e moale si nu e buna de jig. Dupa care am fost de acord sa iti trimit lanseta si daca e cum spun "baietii" si nu cum spun eu, o poti trimite inapoi fara alte obligatii. Nu stiu cand ai avut dialogul cu kingofbeasts si nici ce ati discutat , stiu insa ca ti-am trimis lanseta pe data de 28 ianuarie si in tot acest timp puteai macar sa ma anunti ca nu o mai iei sau macar sa raspunzi la mesaje. In privinta lansetei imi mentin cele spuse, e o lanseta de jig, nu e buna de voblere crank si eu imi spun parerea doar dupa ce am pescuit o lanseta si nu mint pe nimeni doar de dragul de a vinde un produs . Cea MH e adevarat ca e mai moale dar cea pe care o vand e H si e rigida. Daca aveai curiozitatea sa iti faci o parere puteai cauta filmulete pe internet si asa ai fi vazut filmuletul asta
, nu ca asta ar fi un factor hotarator atunci cand vrei sa cumperi o lanseta dar iti poti face macar o parere . Se vede ce naluci foloseste cel din filmulet si ce gramaje ...in fine . In alta ordine de idei am reactivat anuntul fara sa modific nimic si in titlul anuntului scrie mare "Lanseta spinning Dunare Shimano Yasei , deci si scuza asta pica, cum ca "domnul manns" putea sa-ti spuna ca e o lanseta de Dunare.
In privinta pretului ti-am spus ca tubul m-a costat si ala 20 de lei iar transportul e 15 lei, daca aveai macar curiozitatea ai fi vazut ca aveai de platit fix 510 lei .

AlexH

Moderator
Membru personal
Gata baieti. Nu-i mai dati explicatii ca nu mai are rost, nu mai face parte din randurile noastre.

Aprecieri: adi
1.E, dacă tot am fost pomenit mi se pare normal sa am și eu dreptul la replica .
Data la care mi-am exprimat părerea și ceea ce am zis se vede in print-screen-uri. Ce am scris acolo îmi asum și modelul de lanseta îl cunosc și l-am pescuit (însă doar intr-o singura partida) . Mie îmi ajunge o partida ca sa știu ceea ce poate un bat (rar ma înșel și unde nu sunt sigur ori tac ori mai fac o ieșire doua sa ma lămuresc dacă se poate ) .

2. Oricare ar fi fost opinia mea, un târg încheiat se onorează și dacă tot nu-l onorezi măcar încerci sa limitezi pagubele pe care le-ai produs. Ce e prea târziu ca sa mai fie evitat se decontează dacă ai măcar puțin bun simt rămas . Oricum comunicarea e cheia .
E80407AD-A81A-47D8-AE88-D3606EC862C3.jpeg
5D5B5BC1-831D-4D19-9985-3D6F63D8D040.jpeg

Ps. Când ma mai pomeniți puneți și-un @ in fata ca , in ciuda aparentelor nu stau sa citesc zilnic toate topicurile ( in principiu le deschid mai des doar pe cele care prezintă interes și la vânzare-cumpărare nu ma interesează mai nimic ) .

Claudiu, s-au succedat prea rapid schimburile de replici si nu mai avea un rost inca o parere, s.a spus ce era de spus.
Cu totii la un moment dat putem sa gresim din multe motive, neatentie, nesimtire de moment, dezinteres, nu ne duce capul, ghinion, ceasul rau etc, dar cand apare si elementul de intentie , premeditare, urmeaza si persistarea in greseala si deja e altceva acolo.

Fiecare am invatat cate ceva din asta si putem fi cei mai aprigi critici, nu vom indrepta mare lucru, insa de multe ori un efect cu mult mai profund si in care cred inca este acordarea celei de.a doua sanse, dar atat. Daca are succes in 2 cazuri din 10 si este suficient. Reflectati si voi.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.