Cumpar corp certate 2500 real4

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sosoktm

Biban
Din cauza de ghinion, imi trebuie corp si capac lateral de la o muli din gama realfour, marime 2500, pe platforma certate (certate, vintage, hyper). Ideal hyper. Sau, mulineta donatoare cu totul, poate aveti vreo mortaciune pe acasa.
Multumesc

Daca nu mă înșel ți-ar merge si corpul de la bradia 2500 și parca era pe răpitori una la vânzare la un preț Ok.

Am io una bucata Bradia 2500 zahar caramel ultra izbutita, nejulita deloc, rulata putin de o batranica o data pe luna cand ii venea pensia la posta zimbettt, practic ca noua, 8.5 sute lei fix ptr nea Soso . Ii trebuie doar rulment la galet si unu la knob si e Certate. Are cutie, saibe, carti, etc.

sosoktm

Biban
Mai nene, mie imi trebuie un corp ce sa primeasca rotor si organe de la un hyper 2508 la care s-a fisurat corpul. Deci, asa cum spuneam, mortaciune. 900 e pret de bradia NOUA. Wtf?!?

Pai Bradia de care vorbesc eu este ca si noua, nu are rodajul facut, merge ca un Morethan, e tot neagra, ii e verisoara buna, mamele surori . Treaba ta, aveam si un bonus supriza prins in pret, o punga de gume d-alea bune de singapore, dar m.am razgandit.

kingofbeasts

Rod Builder
Membru personal
Din cauza de ghinion, imi trebuie corp si capac lateral de la o muli din gama realfour, marime 2500, pe platforma certate (certate, vintage, hyper). Ideal hyper. Sau, mulineta donatoare cu totul, poate aveti vreo mortaciune pe acasa.
Multumesc
Încearcă sa dai un mail la Plat , funcție și de anul mulinetei e posibil sa aibă încă ( chit ca in mod normal piesele sunt disponibile doar 10 ani) . Apoi, mai e o chestie , corpurile mulinetelor high end la Daiwa sunt ulterior folosite la unele modele ulterioare din gama medie și apoi pe Game de vârf la Cormoran caz în care, dacă știi exact modelul ai șanse sa mai găsești piesepentru alea .
Ar mai fi apoi eBay-ul unde, dacă urmărești destul poți găsi . Merita sa dai un mesaj celor ce ii vezi ca vând tamburi sau angrenaje pentru ea pe eBay ca unii, vand doar tamburii si rotile dințate de la mulinete care li s-au stricat ca sa își recupereze o parte din bani .
Mai e un tip unde poți da un mail sa intrebi : https://www.mikesreelrepair.com/

Eu îți spuneam sa te uiți pe răpitori pentru ca daca nu ma înșel avea Zamfi una bradia cu tambur de rezerva la vânzare cu 450. Asa ai corp si ai si piese de rezerva. Am un prieten care și-a luat o bradia ca sa facă o amestecătură cu piesele după un morethan branzio si ia ieșit Ok. Acum nu stiu sigur daca so potrivi si in cazul tău si bineînțeles mai esi partea financiară pe care ești dispus so cheltui.

sosoktm

Biban
Încearcă sa dai un mail la Plat , funcție și de anul mulinetei e posibil sa aibă încă ( chit ca in mod normal piesele sunt disponibile doar 10 ani) . Apoi, mai e o chestie , corpurile mulinetelor high end la Daiwa sunt ulterior folosite la unele modele ulterioare din gama medie și apoi pe Game de vârf la Cormoran caz în care, dacă știi exact modelul ai șanse sa mai găsești piesepentru alea .
Ar mai fi apoi eBay-ul unde, dacă urmărești destul poți găsi . Merita sa dai un mesaj celor ce ii vezi ca vând tamburi sau angrenaje pentru ea pe eBay ca unii, vand doar tamburii si rotile dințate de la mulinete care li s-au stricat ca sa își recupereze o parte din bani .
Mai e un tip unde poți da un mail sa intrebi : https://www.mikesreelrepair.com/
Multumesc!

kingofbeasts

Rod Builder
Membru personal
M-ai făcut curios,cea mai scumpă mulinetă pe care am văzut-o de la Cormoran a costat 10 € în Decathlon,am cumpărat două, pe una am folosit-o sâmbăta iar pe cealaltă duminica ,mai mult n-au durat
In Decathlon nu gasesti tocmai marfa de calitate (cand vorbim de scule de pescuit ei se axeaza mai mult pe entry level) iar pe de alta parte, in prezent nu mai e atat de valabila chestia fiindca se pare ca Daiwa a ales sa nu-si mai faca singura concurenta insa, la nivelul anilor 2010-2013 scoteau mulinete copiate dupa seriile Real 4 a anilor 2005 -2009 . Un exemplu care imi vine in minte si de la care am luat impreuna cu un prieten tamburi de rezerva pentru Branzino si Infinity Q, era Cormoran Black Star 9 pif (model 2011) care copia destul de fidel Daiwa Infinity Q si era la vreo 90-100 de euro parca.

sosoktm

Biban
Multumesc, m-a rezolvat reparatorul cu un corp de infinity q. Multumesc mult tuturor pentru ajutor. Intelg ca morisca merge foarte ok , desi exista o legenda urbana ca nu mai iese mulineta cum trebuie dupa astfel de transplant.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus