adi

Biban
Ce am uitat sa zic si ar putea folosi cuiva ratacit prin delta: sambata am primit informatia ca pe canalul Litcov au dat de stiuca, activitate multa cu varfuri bune de ~ 3 kile. Prieteni cu unii din echipa noastra, deci fara prosteli aiurea-n tramvai.

Vreau sa fiu optimist si sa cred ca marlitele alea pe care le-am prins noi vor ajunge stiuci majoritatea, ca alea mari se baga dracu stie pe unde si nu dam usor de ele...in practica insa, cred ca trebuie sa fie houdini sa faca fata plaselor si diverselor capcane din calea lor.
Iar despre rosioare, sa dea domnul sa dea rapitorii nostri cu atata sete in naluci cum faceau astea :) Ciocane la foc automat pana ii venea de hac.

Mal

Salau
Ce am uitat sa zic si ar putea folosi cuiva ratacit prin delta: sambata am primit informatia ca pe canalul Litcov au dat de stiuca, activitate multa cu varfuri bune de ~ 3 kile. Prieteni cu unii din echipa noastra, deci fara prosteli aiurea-n tramvai.

Vreau sa fiu optimist si sa cred ca marlitele alea pe care le-am prins noi vor ajunge stiuci majoritatea, ca alea mari se baga dracu stie pe unde si nu dam usor de ele...in practica insa, cred ca trebuie sa fie houdini sa faca fata plaselor si diverselor capcane din calea lor.
Iar despre rosioare, sa dea domnul sa dea rapitorii nostri cu atata sete in naluci cum faceau astea :) Ciocane la foc automat pana ii venea de hac.
Oricum ne-ai dat vesti foarte bune.
Eu ma iluzionez in continuare si am visat ca plasarii din Delta s-au apucat de C&R.

Hernan

Oblete
Salutare pescari! A fost cineva recent in Delta zona Crisan? O informatie despre lacuri si alte tipsuri m-ar putea ajuta enorm... intentionez sa merg saptamana viitoare la o partida de stiuca! Fire zbuciumate tuturor!booom!

adi

Biban
Niste colegi au luat nesperat de bine marle spre stiuci pe canalul din spatele satului. Incearca-l ca e la indemana, mergi in sus pana face curba la stanga.

Hernan

Oblete
Mersi, o sa tin cont cu toate ca va fi greu sa dau in “ spatele casei” avand in vedere ca suntem pe lacuri de dimi pana seara!

Wurger

Somn
Am apreciat faptul ca unde am stat eu, a scos din uz lada frigorifica si au pus un anunt in care spuneau ca nu mai ofera servicii de congelare a pestelui. Dar cum spuneam, am gasit mini-frigiderul din camera dat la maxim de cei dinaintea noastra.

AlexH

Moderator
Membru personal
Se toaca marunt tot ce a mai ras. Citez pe Wurger cand spun ca sper sa prinda si fiul meu un pescuit in Delta macar ca acum, dar sperantele imi sunt mai mici decat ale lui.

VICTOR10EN

Oblete
Am fost in delta din 12 pana pe 19, apa scazuta, pe Isac erau 38837473 barci, am pescuit pe Lumina si Dunarea veche, pe Dunarea veche le-am lovit cu gume, Sandra cel cu coada rosie a mers super bine, iar pe lumina slidere de 7 hand made , am prins undeva la 40 bucati pe zi (Lumina) , se retinea peste in prostie, nu era nici un control, in zona Mila 23 nu se prindea mai nimic (era alta parte a grupului care frecventa zona: Sontea, Fortuna, Trei Iezere) . Apa murdara pe majoritatea lacurilor am filmat o gramada cu gopro, poate le aranjez si fac un filmulet cand am timp.
Deci cele mai bune rezultate, buzunarele din stanga pe lacul Lumina, la trena a mers iar foarte bine cu sobolanul savagear sau slider de 7 FT si PA, cea mai mare captura fiind o stiuca de 75 cm in rest media undeva la 45, marlite foarte putine.

Atașamente

Sus