Tacuc

Biban
Azi am ieșit cu barca pe apă să mai lucrez la harta batimetrică și am constatat că eu sunt cel mai prost, era plin malul de pescari, mai mult unii erau cu cortul. S-a terminat prohibiția și eu nu am aflat? Bietul pește are noroc că nivelul e crescut și are unde se împrăștia că altfel…

Septimiu

Salau
Oare cunoasteti o persoana de incredere in Murighiol care poate inchiria o barca cu motor de min 10CP pentru 5 zile in perioada 12 - 16 Iunie?
O sa fiu cu famila intr-un mini concediu in Sfantu Gheorghe si am prefera sa inchirem o barca cu care sa facem si transferul si sa o avem disponibila pe toata duarta mai sus mentionata.
Multumesc!

Ultima editare:

Wurger

Somn
Păi ultimul concurs pe care l-am vazut s-a remarcat prin: locație de fițe (mari, fițe), sponsorizare cramele X și inca vreo 2 distribuitori selecți, baterie de gagici demne de catwalk, plus jacuzi și alte frimituri ce au mai picat pe lângă. Premiul cel mare, luat pe 2 mârle.
Țugulanu când vede atâta pescărime cu ștate vechi zice că ăsta e modelu', deci spre asta țintește.
Deci până nu se ajunge la campionatu de guvide, nu ne lăsăm.

AlexH

Moderator
Membru personal
Este un reportaj pe antena3 despre delta chiar acum. Am dat întâmplător peste el, nu l-am prins de la început. Dar mi se pare de prost gust ce am văzut pana acum...
Se da vina pe orice, numai pe braconaj nu. capzid

AlexH

Moderator
Membru personal
Mda... La ce dracu sa ma aștept de la antena3?
Jur ca o parte din reportaj suna a campanie de PR pt a veni în ajutorul intereselor ascunse de acolo.

Mihai.P

Biban
Smenuri, spagi, abuzuri, prosteala.
Toate pe banii nostri.
Ei huzuresc pe functii si aduna averi pentru urmasii lor care foarte probabil sunt dositi bine, asigurati deja prin cine stie ce posturi, foarte probabil la stat sau la cine stie ce firma a vreunei relatii

Se pare ca au apărut skijeturi în Delta pe lacul Isac.
IMG_20220528_161620.jpg

este interzisa orice ambarcatiune cu motor cu jet/turbina !
dar......cine sa le opreasca?!!necajitrau
Eu am fost saptamana trecuta în Delta strict la plimbare, iar poza este sâmbătă făcută. Am aflat și de ce a fost prost sezonul la scrumbie , pentru ca pescarii de acolo prindeau cu tonele pe zi.
Pe Sf. Gheorghe îmi făcea un pescar semn sa trec pe malul celalalt ca avea el plase la 500m de politia de frontiera din Murighiol pe jumătate din dunare, le avea puse pentru somn. :(

kejmeru^

Oblete
Oare cunoasteti o persoana de incredere in Murighiol care poate inchiria o barca cu motor de min 10CP pentru 5 zile in perioada 12 - 16 Iunie?
O sa fiu cu famila intr-un mini concediu in Sfantu Gheorghe si am prefera sa inchirem o barca cu care sa facem si transferul si sa o avem disponibila pe toata duarta mai sus mentionata.
Multumesc!

Eu te pot ajuta cu un contact din dunavatu de jos, deci in drum spre sfantu gheorghe, eu am tot inchiriat de la ei de vreo 3 ani, daca te ajuta.

Sus