Pe 10 iunie ma duc la sulina pentru inceputul de sezon, mai este cineva care se duce tot in perioada asta? Ma rog la toate cele sfinte sa nu dau de iahturi de lux pe canale ca anii trecuti...

Pe 10 iunie ma duc la sulina pentru inceputul de sezon, mai este cineva care se duce tot in perioada asta? Ma rog la toate cele sfinte sa nu dau de iahturi de lux pe canale ca anii trecuti...
Stai liniștit ca nici cu localnicii nu imi e rușine. Motoare de 200, 250 cp pe niste barci de ție frica sa nu se scufunde. Daca esti în mișcare majoritatea au încetinit însă dacă stai pe loc trec pe lângă tine ca și cum nu ai exista. O sa îmi cumpăr niște plumbi de crap pe care o sa ii țin în barca, poate ii nimeresc :))

Traian

Salau

Mihai.P

Biban
Stai liniștit ca nici cu localnicii nu imi e rușine. Motoare de 200, 250 cp pe niste barci de ție frica sa nu se scufunde. Daca esti în mișcare majoritatea au încetinit însă dacă stai pe loc trec pe lângă tine ca și cum nu ai exista. O sa îmi cumpăr niște plumbi de crap pe care o sa ii țin în barca, poate ii nimeresc :))
Boilies de 24 tinute doua trei luni in sare. O cobra potrivita. 15-20 de minute de antrenament de tinta. Mai usor de dat in ochi cu ele

Eu am fost saptamana trecuta în Delta strict la plimbare, iar poza este sâmbătă făcută. Am aflat și de ce a fost prost sezonul la scrumbie , pentru ca pescarii de acolo prindeau cu tonele pe zi.
Pe Sf. Gheorghe îmi făcea un pescar semn sa trec pe malul celalalt ca avea el plase la 500m de politia de frontiera din Murighiol pe jumătate din dunare, le avea puse pentru somn. :(
Din pacate cam asta este realitatea. Filmuletele facute de arbdd-isti cu controalele lor anuntate dinainte sunt praf in ochii fraierilor

Mihai.P

Biban
Vedeti discutiile de la intalnirea dintre autoritati si pescarii sportivi.
"Nu exista cadru legislativ"
"Nu avem buget"
"Nu avem personal"
"Nu...."
"Nu....."
"Nu...."
Orice propunere pentru reducerea braconajului si aducerea sub control a fenomenului s-a lovit de aceste forme ale aceluias raspuns. Am inteles ca au fost oameni care s-au oferit voluntari sa ii sprijine in activitate... acelasi "nu..."

adiwolf

Moderator
Membru personal
Toate aceste raspunsuri venite din partea unor institutii si organisme infintate si menite " SA FACA" , au o rezolvare foarte simpla:
- Nu stii,
-Nu poti,
- Nu ai cu ce,
- Nu ai cu cine,
sau poate,
NU VREI !
DESFINTAREA !!!!
NU se justifica nicicum, legal, moral, cum vreti voi, mentinerea unor structuri care au in vocabularul institutionalizat, sintagma "NU"
Sigur ca nu se va intampla niciodata ceea ce visez eu, dar nici ceea ce ne dorim cu totii

Alberto23

Oblete
Este cineva care a încercat sa dea cu Westin Swim de 12cm- 34g, suspending/sinking in delta? Eu le folosesc destul de des in Danemarca după știucile mari, dar îmi e frica ca sunt prea mari wobblerele ca sa poți da după mârlițele din delta

Septimiu

Salau
Eu te pot ajuta cu un contact din dunavatu de jos, deci in drum spre sfantu gheorghe, eu am tot inchiriat de la ei de vreo 3 ani, daca te ajuta.
Multumesc!
Am mai analizat putin idea si avand in vedere faptul ca vremea este destul de capricioasa in aceasta perioada iar majoritatea barcilor gasite erau "deschise", am renuntat la varianta cu transferul si o sa inchiriem o barca din Sf. Gheorghe.
Asadar, daca aveti recomandari in Sf. Gheorghe, ar prinde tare bine... O sa ajungem in 12 Iunie si o sa stam pana in 16, cu posibilitate de prelungire pana in 19.

UnNeuron

Oblete
Stai linistit, sigur dai de ele, din pacate

Eu te pot ajuta cu un contact din dunavatu de jos, deci in drum spre sfantu gheorghe, eu am tot inchiriat de la ei de vreo 3 ani, daca te ajuta.

0745481412 Tomescu il cheama pe baiat, eu am luat mereu de la el, barci ok la pret ok

GClaudiu

Reprezentant Totalfishing
Este cineva care a încercat sa dea cu Westin Swim de 12cm- 34g, suspending/sinking in delta? Eu le folosesc destul de des in Danemarca după știucile mari, dar îmi e frica ca sunt prea mari wobblerele ca sa poți da după mârlițele din delta

Sunt mari, poate doar pe incinte, ex Statia 11.
Incearca voblerele de 7-10gr, floating, suspending... eu am prins bine cu Rapala XRTS08

miker2ka

Stiuca
Westin swim de 34g are 10 cm. Cel low floating merge. Eu am prins. La fel de bine am prins si pe cele mari de 12. Pe natural vorbesc

Alex Dookye

Oblete
Am prins eu ieri o marlita undeva pe un canal pe langa Holbina la

Vobler Westin Swim Glidebait Low Floating, Firetiger, 10cm, 31g.​

Avea 30 de cm dânsa..

Asterix

Oblete
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie despre o persoana de incredere in Murighiol pentru o plimbare in delta cu familia ? O sa fiu saptamana viitoare acolo ,am permis, dar nu am mai fost niciodata acolo si nu ma incumet sa plec singur .

Sus