Despre sisteme Live - Garmin Panoptix Livescope, Lowrance Active Target, Humminbird Mega Live

Claudiu

Administrator
Membru personal
E mai bun ca LiveSight clar, dar pare ca e cel mult la nivelul Panoptix din filmarile lor, iar filmarile lor sunt in conditii ideale. Ramane de vazut, e doar o parere la rece din ce au publicat ei. Umbla vorba ca e contruit pe patentul Garmin, ceea ce e destul de probabil

Claudiu

Administrator
Membru personal
Si cum incep sa vina si sondele de la Humminbird Mega Live, incep sa apara si comparatiile intre Garmin Livescope vs Mega Live. Plusul pentru Mega Live are fi acela ca nu are un blackbox

247614343_10159302406960731_2126111077198329348_n.jpg

grey-wolf

Salau
Claudiu cand ai timp si ai ocazia poate ne faci un articol despre cele 3 sisteme cu plusuri , minusuri , ,,contraindicatii " (nu ca nu ar exista deja pe la americani ,dar unul de la noi , de incredere nu strica )

Claudiu

Administrator
Membru personal
Atasat instructiuni pentru updateul sistemului Humminbird Mega Live, cum se instaleaza si cum se seteaza:

Atașamente

• ChangeList - 1.150 (1) (1).pdf
    119,7 KB · Vizualizări: 39

adiwolf

Moderator
Membru personal
Foarte misto, dar pestii?!! Se vad?!
Cum se vede jigul ala pe 15-20 m adancime?!

Adrian Sb

Stiuca
Din testele facute inainte de update, am constatat ca puteam folosi sonda pana pe la 8-10m. Peste aceasta adancime, nu se mai vedea jigul de 18g, cu guma de 10 cm.
Dupa update, nu am putut testa decat in apa de 5 m, pe Varsolt.
O sa ies pe Bradu, probabil vineri, unde gasesc apa de 10m. O sa fac niste filmari.

AlexH

Moderator
Membru personal
Am incercat si eu la Dunare Live Target, dar l-am putut aprecia destul si asta nu din cauza lui si mai degraba a faptului ca nu stiam sa il folosesc la capacitate.

Sus