Despre sonare folosite la pescuitul rapitorilor

Ce marca de sonar preferati?

• Humminbird

Votes: 26 28,0%
  • Lowrance

Votes: 44 47,3%
  • Garmin

Votes: 20 21,5%
  • Raymarine

Votes: 3 3,2%

• Total voters
    93
C

Circovel

Guest
Eu am sărit de la un humminbird piranha Mx 180 la 899cxi SI HD :))) o iarna întreaga am vazut tutoriale pe YouTube ca sa învăț cat de cat ceva si m-a ajutat destul de mult lucru asta cand m-am pus pe apa .

kingofbeasts

Rod Builder
No, acum ca s-o inventat si sonarul pe care-l asteptam socsigroazasocsigroazasocsigroaza pot incepe sa pun bani de o parte naughty
ia sa vada si domniile voastre videoclipul de pe siteul asta ca sa va faceti o idee despre ceea ce ar trebui sa inseme imagine de sonar :

pentru cei ce n-au facebook asta e clipul cu atacul de stiuca :

Ultima editare:

Claudiu

Administrator
Membru personal
Ei da asta e cu totul altfel de imagine. Cred ca in 10 ani o sa iti arate si specia, o sa vezi pestii ca la televizor. Norocul lor ca in 10 ani nu o sa mai merite investitia pe Olt

D

Deleted member 13

Guest
In zece ani se vor interzice sonarele la pescuit!

Wurger

Somn
O sa se interzica sonarele dar se vor introduce camerele cu vedere si in noroi. Si pe urma vor aparea grupuri care vor milita pentru renuntarea la pescuit in favoarea vanarii de imagini de pesti.

U

Unditeanu

Guest
@kingofbeasts Vezi ca transducerele ( PS30 down si PS 31 forward ) fiecare in parte ii 1500 dolari iar aparatu ( de exemplu GPSMAP 7616 xsv ) ii vreo 6000 dolari.

Aici apare dilema ca si cu aifonu.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Tehnologia avanseaza oricum si in domeniul electronic intotdeauna a fost inteligent sa cumperi chestii la ceva timp dupa ce au aparut, si in general cand vine vremea schimbarii ca sa merite cu adevarat trebuie sa faci o pauza la upgradeuri de 5 ani intre ele in opinia mea. Dar cine e atat de rational cand vine vorba de pescuit? roflmaooo

Claudiu

Administrator
Membru personal
Cum spuneam avanseaza mult prea repede, in scurt timp pestii nu vor mai avea unde sa se ascunda de sonare. Asta nu e bine deloc. Desi ce urmeaza sa lanseze va fi sigur un 3d incipient fara mare fidelitate, eu zic ca in viitorul foarte apropiat va contura perfect substratul. Sonarele astea momentan inlocuiesc experienta de o viata a pescarilor care pescuiesc pe aceleasi locuri si stiu adancimi, gropi, praguri astfel ca orice amator are sanse mari sa prinda in locuri in care merge prima data. Asta daca mai e ceva de prins in urmatorii ani. Pentru cei fara timp de batut apele, e un dispozitiv bun, adica si pentru mine.

• Like
Reactions: adi
D

Deleted member 13

Guest
Da....si mai ales sunt bune sa te convingi ca pescuiesti in ...vana!socsigroaza Am fost vineri dupa-amiaza pe Mures intr-o zona pe care o consideram interesanta ,dar care ofera rar capturi.Acum stiu de ce! Este foarte putin peste! Cel putin asa a zis nea sonarul...Iar pentru ca pe un loc mergea prea bine apa si era o gropita de 2,20 m (asta e gropita deja pe Muresul meu!) am insistat cca o ora.Desi sonarul ,la treceri multiple, mi-a aratat pesti zero!socsigroaza Va imaginati ca dupa o ora de jig si vobler am avut atacuri exact cati pesti mi-a aratat sonarul :ZERO !capzid
Da, sunt bune sonarele astea ...nu mai mergi pe naturale!priesttt

Claudiu

Administrator
Membru personal
Zamfi cunosc sentimentul in 10 partide de spinning pe natural am avut un atac. Dar nici incotro nu am :)

Sus