Eliminare useri inactivi

Sunteti de acord pentru a sterge userii inactivi fara postari?

• Da

Votes: 12 38,7%
  • Nu

Votes: 19 61,3%

• Total voters
    31
  • Sondaj închis .
I

ilie

Guest
Andrei,nu toti care apar pe sticla sunt asa...stiu ca nu ai generalizat si poate ca ai avut experiente neplacute cu anumite persoane.Uite daca ar fi sa dau doua exemple pozitive care mie imi plac ca oameni,aceia sunt Rares Boeriu si Tavi Torescu.thumbsuuuup
Mult mai aiurea sunt cei care vai de poola lor dar au niste fumuri de vedeta in cap de zici ca sunt cel putin campioni mondiali la doua stiluri diferite roflmaooo

zamfi

Somn
Da,este greu pentru un pescar cu experienta pe apa si cu experienta pe forumuri sa gaseasca ceva nou ,inedit ,de care nu s-a mai discutat. Absolut de acord.Insa! Insa poate ca in 2006 cand mi-am facut cont pe rapitori m-am bucurat daca cineva a vorbit cu mine ...Mai ales daca simteam/stiam ca acel cineva are in spate o experienta in pescuit ! Daca am intrebat in 2006 ,cred, unde gasesc linguri Dr.Pike si un moderator din Cluj mi-a raspuns si inca vreo doi mi-au si explicat ce si cum m-am bucurat! Da, asa este , multi nu pun mana sa citeasca topicurile si cer direct recomandare despre "ce bat sa-mi cumpar" .Mai comod...Si daca le raspundem, chiar sumar, ce se intampla ? Ne cad gradele ? Care grade? Cine ni le-a dat ? Poate intradevar gresim in indrumarea noastra si de aceea e bine sa precizam ca este o parere personala.

Vedete? In ce sens ? Pai nu cred ca se referea cineva la mijloace financiare, locuri de pescuit ,etc.Ca eu cunosc oaresce pescari care chiar pescuiesc ,au tot ce le trebuie inclusiv,culmea, buna vointa. Aaaa, ca nu intra in concursurile de spinning ? Pai este o optiune personala a lor si le-o respect.Nici eu nu pescuiesc in concursuri .De ce ? E mult de discutat si nu e cazul aici. Bun ,am fost si eu in primavara ,asa ca fapt divers. Nu are importanta insa persoana mea.
Ca e pacat ca nu este mai amplu fenomenul competitional ? Absolut de acord. Urmaresc cu mare placere tot ce inseamna concurs de spinning si respect oamenii care isi manifesta astfel pasiunea, care consuma timp ,bani si ard pasiune in spinning .aplaud
Insa ,ar fi bine de stiut , ca oamenii au nevoie de exemple ! Pescuitul nu este sport (oricat ar vrea sa para!) insa si aici e nevoie de exemple. Pentru copii nostri macar ,daca nu pentru noi astia mai trecuti. Dar exemplele trebuie sa vina inclusiv din randul pescarilor care promoveaza marci de pescuit, care au in spate sponsori , care fac bani din pescuit. De ce? Pentru ca aproape involuntar ,sunt catalogate persoane publice la care lumea se uita! O naluca promovata pe sticla , cu capturi numeroase, este aproape automat comandata ! Perfect.Inteleg fenomenul.Insa fratilor ,mai stati de vorba si cu pescarii simplii ,care poate acum incep si ei pescuitul ,sau acum trec la spinning ,sau mai stiu si eu .
Atentie ,nu ma refer la acest forum! Sau nu neaparat!Si nici nu ma refer la pescarii de competitie exclusiv! Ma refer la cei care au experienta! Cam pe toate forumurile lumea e plictisita, atotstiutoare si pe multe esti luat la misto daca nu stii ca 10-30 g nu inseamna actiunea lansetei ! Pai de unde sa stii daca tu ai prins obleti pe balta! Sau ai vazut lansete doar pe sticla.
Mai zic un lucru si inchei postul pe acest topic ...am avut ocazia sa pescuiesc in multe locuri ,in tara si aiurea, am intalnit pescari ,insa intotdeauna am cautat OAMENI ! Sa stiti ca din pacate sunt multi pescari dar putini oameni...
Cu asta eu am terminat-o cu acest topic si invit adminul sa ne anunte ,daca e cazul , ce decizii va lua si cand le va lua.
Stima!

danone

Biban
Ma bucur sincer Claudiu ca ma bagi in seama. Uite ca ma intereseaza mult forumul asta facut de tine. Sa stii ca nu fac ironii deloc, Doamne fereste, vorbesc chiar din suflet si chiar m-as bucura sa pun umarul la situl asta. Nu sunt ca si userul numaistiucum care se dorea sters cu toate ca postase nustiucate .
Nu vreau sa ne reducem doar la experientele lui X care se desfasoara pe raul Z intre km M si N ca nu obtinem niciun plus de experienta, atat pot povesti si eu la o bere cu amicii dupa un weekend de pescuit. Cred ca vrem mai multa variatie. Pescuit de toate felurile pe toate apele....... dar cel mai mult imi place cand aud ca se elibereaza si pestii.
In legatura cu sculele chiar am ironizat pe multi useri de aci (dar pe alt forum) in legatura cu modernittea sculelor. Scriam asa " in urma cu x ani toti ziceati ca lanseta de spinnig marca... este varf de lance top(cea mai dorita), iar acum [dupa 8ani] ziceti ca nu mai face nici 2 bani". E ca si cu telefoanele mobile-cand au aparut primele modele au fost cele mai bune-te ajutau sa vorbesti de oriunde fara fir- acuma daca nu te si.....nu-s mai bune.
Ba chiar trebuie sa vorbim de scule , dar nu ca si cum am fi posesori, ci ca si pareri, previziuni, etc chiar daca nu ni le putem inca permitem .
Relansez intrebarea.Crezi ca un pescar cu o experienta vasta pe diverse domenii, ustensile, etc nu ar fi de folos pe forumul NOSTRU?

Claudiu

Administrator
Membru personal
Relansez intrebarea.Crezi ca un pescar cu o experienta vasta pe diverse domenii, ustensile, etc nu ar fi de folos pe forumul NOSTRU?
Bineinteles ca ar fi binevenit, in fond asta este motivul pentru care nu tind spre un forum exclusivist unde vor intra foarte putini si unde cum zice Gigi ne vom plafona pentru ca ne vom cunoaste atat de bine incat nu prea vom avea ce sa mai vorbim. In plus, nu va ramane mare lucru de invatat unul de la celalalt, sangele proaspat e intotdeauna binevenit, si aici nu ma refer la varsta ! thumbsuuuup

O etapa in Campionat costa intre 1200 si 2000ron de persoana fara echipament...Multi nu ne permitem, unii nu-si bat capul, raman ceilalti.
Nu am votat, ma abtin!

Am terminat pe topicul asta, trec la cele legate de pescuit.gofishing

adiwolf

Moderator
Membru personal
pot sa incerc si eu un raspuns la intrebarea ta?!
ce il retine pe acest pescar experimentat sau incepator sa nu fie de folos forumului nostru?! pentru ca o simpla inscriere si un ignore total fata de ceilalti useri nu inseamna ca este util si folositor acestui forum si implicit userilor sai ?!

Claudiu

Administrator
Membru personal
Momentan forumul va ramane ca si pana acum, multumesc celor care si-au expus parerile. Mici modificari au fost introduse:
  • cei noi inregistrati vor trebui sa se prezinte
  • pozele urcate pe forum nu vor putea fi vizualizate decat de catre membri inregistrati.
  • functia de "cautare" a forumului disponibila doar pentru membri.

Zippo47

Stiuca
Salutare!
Cred ca sunt cel mai nou pe acest forum dar doresc sa raspund si eu la aceasta intrebare. Voi incepe cu inceputul. Am gasit acest forum in timp ce cautam un sfat pentru schimbarea inelelor pentru 3 lansete Germina. Aici am gasit cateva raspunsuri .Sunt si eu logat si pe alte forumuri de pescuit dar, o lunga perioada de timp , nu am scris nimic , pe nici un subiect- motivul este simplu de ghicit : in materie de sfaturi- eu eram cel ce le cauta si inainte sa deschizi un subiect trebuie sa sapi prin forumuri daca s-a mai discutat vreodata despre..; poate la vanzari -cumparari- caci cautam si eu ceva scule bune SH , adica bune, folosite dar mai bune decat cele de la Aprozare- dar si acestea care sunt scoase la Taraba sunt cele de clasa "The best" si , binenteles , eram depasit de cerinte.
Ca atare, eu nu am vrut decat sa "acumulez" informatii fara a da din casa?

zamfi

Somn
Nu e stress.In plus uite acest post al tau e de bun simt.Usor , usor poate mai postezi si in continuare deoarece eu cred ca de la oricine am ceva de invatat!thumbsuuuup

Hmm nu s-a scris de mult aici...
Nici nu am stiut de subiect.
Ca ma trezesc prea tarziu sa scriu aia e...
Pe mine ma deranjeaza, ca si dincolo, cei care se inscriu DOAR sa posteze la vanzari.

Sus