Espasia

Somn
Se poate da C sau D sau C+D din prima
Asa este. Eu mi-am luat permisul acum 10 ani, la Dej, si tot asa am dat c+d. Cu un singur curs. Ma screm de cativa ani sa ma duc mai sus, dar timpul si lenea…….ne omoara.
O scuza cretina, dar reala, fir-ar sa fie.

Parca sunt taxe separate, cred asta de cand a dat si fiul meu acum 3…..4ani. Nu mai tin minte la mine. Nici daca a fost greu, nici daca a fost usor, tin minte doar ca in comisie erau 3 secretare de examen……..decupate din Playboy. Wa-leu…..DurereeeeDurereeeeDurereeee

shogunu65

Stiuca
Asa este. Eu mi-am luat permisul acum 10 ani, la Dej, si tot asa am dat c+d. Cu un singur curs. Ma screm de cativa ani sa ma duc mai sus, dar timpul si lenea…….ne omoara.
O scuza cretina, dar reala, fir-ar sa fie.

Parca sunt taxe separate, cred asta de cand a dat si fiul meu acum 3…..4ani. Nu mai tin minte la mine. Nici daca a fost greu, nici daca a fost usor, tin minte doar ca in comisie erau 3 secretare de examen……..decupate din Playboy. Wa-leu…..DurereeeeDurereeeeDurereeee
mno... ma faci sa ma duc la Dej ....

Buna baieti, tocmai am promovat examenul pentru categoria D la capitania bicaz. Cele mai mari dificultati le-am avut la fisa medicala deoarece se cere de la capitan ca pe adeverinta medicala sa scrie "Acuitate vizuala si auditiva buna", asta din cauza accidentului cu caiacul si cu barca de la Orsova (inainte nu se cerea). Medicul de familie nu poate elibera o astfel de adeverinta.

Ce am facut eu este sa listez (creez) un model de adeverinta care sa contina rubricile necesare (ORL si Oftalmo) cu care am mers la o clinica specializata, am facut cele 2 examene medicale si am atasat rezultatele. Medicii au parafat adeverinta si totul a fost ok la depunerea dosarului.

Examenul in sine a fost mai usor decat ma asteptam, am facut teste de aici: https://infinisoft.ro/anr/index.html si de pe aplicatia Teste ANR de pe app store (cred ca este si pe google play).

Sus