Funny

Deci ala cu anuntul la x5 e criminal. Si daca e adevarat ceea ce spune il compatimesc, chiar m-a facut sa imi para rau de el. Cu toate ca e posibil sa fie genul de om care se uita la tine de sus ca de, el are x5 si tu nu ai bani de masina de lux la mana a doua. Ti-ai luat cotet de dacia nou. Cam asa mi s-a spus dupa ce mi-am luat masina. Dar cand incep sa bage bani in masinile lor de lux sh, incep sa planga pe langa ele ca cer prea mult, ca de, la lux si intretinerea e tot de lux, nu conteaza ca e din 2020 sau 2000.

Mal

Salau
Deci ala cu anuntul la x5 e criminal. Si daca e adevarat ceea ce spune il compatimesc, chiar m-a facut sa imi para rau de el. Cu toate ca e posibil sa fie genul de om care se uita la tine de sus ca de, el are x5 si tu nu ai bani de masina de lux la mana a doua. Ti-ai luat cotet de dacia nou. Cam asa mi s-a spus dupa ce mi-am luat masina. Dar cand incep sa bage bani in masinile lor de lux sh, incep sa planga pe langa ele ca cer prea mult, ca de, la lux si intretinerea e tot de lux, nu conteaza ca e din 2020 sau 2000.
Ceva imi scapa la X5, la mine in oras s-a umplut de ele, zici ca e moda nu alta. Majoritatea modele vechi si m-am uitat asa pe site-uri second hand unde daca le gasesti pe la 10.000 euro si 165000 km zici saru mana si sari cu banu. Adica x5 e atat de comun acum ca la fiecare Dacie mai vine si un fund mare langa. Adica care-i treaba? Mai trist este ca polueaza ca lumea si toti ne imbolnavim de la expiratele astea. Nu-i numa cazu BMW dar sincer nu vedeam VW sau Skoda detronate de X5, dar viata bate filmul. Am avut ocazia un weekend intreg sa fac test drive cu toata seria X,(masini noi) si cel mai mult mi-a placut X1 dintre astea. Nu ca as avea bani sa cumpar unul dar restul is umflate cu pompa. Par foarte mari in realitate nu sunt.

Mal

Salau
Pai aici e buba. Ca aia 165.000 sunt chiar si 300.000 sau mai multi, multe cu daune grave sau totale, neintretinute si cineva trebuie sa plateasca nota de plata.
Da corect, eu intrebam care e magia ca romanii nostri cumpara acest model. Face masaj, iti aduce gratis gagici, spala si gateste, usca rufele? Adica sa-mi explice si mie cineva ce au aceste X5 si nu au altele. Accept si explicatii gen tre sa te sui la volan ca sa simti magia si esti prea iobag ca sa-ti permiti una.

anem

Biban
dorinta de a arata/dovedi "CA TU AI" ... chiar daca este totul de o superficialitate iesita din comun si in cele mai multe cazuri masina sta parcata in fata blocului pentru ca cel care o stapaneste nu isi permite combustibilul care o face sa functioneze ...

Wurger

Somn
In fata blocului de garsoniere !!!
E vorba ca daca ai o afacere, cat de mica, sa zicem ca vinzi manusi de cauciuc, cand te intalnesti cu potentialii clienti, aia cad in cur ca ce bine.ti merge. O sa treaca si trendul asta. A, e bine sa ai si o bratara d.aia de la Nautice sa inteleaga săracu' ca asta e hobby.ul tau. Nu bratarile, yachturile.
Cat despre spatiul dinauntru, nici prea mare si liber nu.l pot face, ca la o rasturnare faci ca zarurile in cutia de table. Te da de toti peretii. Si stim ca cine vizeaza o anumita marca de masini, da in ele. Mai bine 2 ani leu decat 20 de ani vierme.

Asta cu mașina peste limita posibilităților tale mi se pare o mare prostie, dacă ai prea mulți bani îi altceva.Am deținut zeci de mașini printre care și un ,,bolid de lux",eu unul n-aș mai băga banii în așa ceva,ca să merg cu maxim 90km/h pot s-o fac și cu tigaia pe care-o am acum.Eu strang bani pentru o barcuta mai acătării pe care-o consider o investiție pentru viitor căci azi mâine interzic ăștia mașinile :)

Sus