G. Loomis Conquest

zamfi

Somn
Acel Steez RD este un super bat.Am un prieten in Cluj care a declarat solemn ca este batul care este peste Evergreen Serpent.Asta si un Megabass pe care nu.l mai amintesc aici. Cand o sa fie salau in Ardeal sa merite , acel Steez RD va fi prima achizitie. Ñu stiu insa cand va fi asta...:)
Pana atunci , pt mine un Nrx despuiat de lac si alte cele , full torzite , echilibrat de rodbuilder este varful in senzitivitate.Spun asta dupa ce am pescuit si Serpenti si alte cele. Nu ca lanseta, per total , ca era la mine daca vroiam. Ca si senzitivitate.Pentru mine am zis.

zamfi

Somn
Zamfi, are NRX lac pe blank?
Mai , sper ca nu intrebi la bascalie :)
Poate am gresit eu si nu era exact lac , dar avea NRX-ul in cauza ceva vopsea neagra care acoperea blancul. Stefan ( ca sa vorbim exact , da?) a dat jos vopseaua respectiva , impreuna cu stickerul de firma si astfel mi-a parut mie ca este mai senzitiv decat inainte. Sper ca acum am fost mai precis.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Eu am avut in mana 2 si mi s-au parut fabuloase la finisaje, mai sa zic ca printre cele mai tari

OldSkull

Rod Builder
Eu am vb de lacul de la inele nu manerul fotografiat de profesionisti. La banii respectivi lacul nu are voie sa aibe valuri si gogoloase... alea sunt finisajele dpmdv.
In rest lanseta e blana-maner ergonomic si echilibrata, dar lacuiala pe acel bat era de kk.

Nu va atacati va rog, este ceva ce am observat pe o lanseta nu pe toata gama.

Si in poza nu e drept e in valuri, am vazut acelasi lucru la mai multe inele plus ca insertiile nu era aliniate erau curbate. Acestea sunt detalii la care ma uit sa-mi dau seama cata atentie a fost in manufacturarea unei lansete - nu contest valoarea blankurilor si munca din spatele lor...

Lucru de admirat la Evergreen, Megabass, Olympic chiar si Favorite sunt finisajele.

OldSkull

Rod Builder
Aici te contrazic eu, evergreen are o pluta f proasta iar megabass are un lac gros care crapa. Si aici nu accept contrazicere ca mi-au trecut 30 prin maini pe putin.
Eu vb doar de anumite megabass si anumite evergreen pe care le-am vazut... pluta e slaba pe multe dintre ele.

Ma repet, finisajele pt mine sunt matisajul si lacuila, nu manerul sau materialele de pe maner.

MihaiP

Biban
Aceeasi chestie e valabila si cand iei in mana un GLX si un NRX … pur si simplu NRX-ul este CLAR altceva.
La mine e invers, pur si simplu nu-mi place NRX si mi se pare per ansamblu inferior GLX-ului. Ce-i drept, m-am jucat cu ceva NRX-uri de fabrica si prea putine custom.

toby

Salau
La mine e invers, pur si simplu nu-mi place NRX si mi se pare per ansamblu inferior GLX-ului. Ce-i drept, m-am jucat cu ceva NRX-uri de fabrica si prea putine custom.
E si păcat sa nu te joci cand ai atelierul lui Naric in zona si tu esti un mare jucător. Asa am luat si eu un nrx rupt ca exista oameni care pot si își permit să se joace, ca doar îi ajută meserianervosraunervosrau

MihaiP

Biban
E si păcat sa nu te joci cand ai atelierul lui Naric in zona si tu esti un mare jucător. Asa am luat si eu un nrx rupt ca exista oameni care pot si își permit să se joace, ca doar îi ajută meserianervosraunervosrau
Partea proasta e ca n-o sa stii niciodata cu adevarat cum ti-a fost rupt thumbup. Iar pt cultura, cand aduceam eu blank uri premium in atelierul lui Naric sa fie transformate in lansete unice pe care le am si acum, dvs nu erati prezent in sportul cu lanseta de spinning. Ma refer in mediul online.
Cu privire la NRX ul rupt, din cate stiu ati fost despagubit in totalitate, nu inteleg de ce va lamentanti. E un risc care trebuie asumat cand trimiti un bat prin curier, la final poate ajunge in mai multe bucati, fie din vina curierului, fie din vina celor care il ia apoi in mana, ori poate are loc un accident, etc.
Oricum mi-a placut postarea aia cu mult gratar, era in rubrica despre partide reusite parca, mi-a adus aminte de o emisiune de pescuit in care protagonistii mancau si beau mult.

toby

Salau
Ai dreptate omule, te ajută si vârsta si capul si totusi daca cunoști cum a ajuns din două bucăți, zi-mi și mie

Sus