Haswing Comax 55

Va salut, are cineva experienta cu acest motor ... mi se pare cel putin interesant dar nu stiu cat de fiabil este , daca sunt ceva probleme, etc...
haswing-comax-55-lbs-11815-1.jpg

adiwolf

Moderator
Membru personal
nu stiu nimic despre acest motor dar din ce am vazut in videoclip eu unul nu l-as cumpara
prea multe butoane pentru un simplu motor electric de barca, o utilizare greoaie si o ergonomie proasta

AlexH

Moderator
Membru personal
Ca si marca Haswing ofera multe chestii la bani putini, iar de fiabiliate zic ca sunt mai mult decat fiabile. Am avut un sezon jumate Haswing Cayman T 55 lbs si nu am avut nici o problema cu el.
prea multe butoane pentru un simplu motor electric de barca, o utilizare greoaie si o ergonomie proasta
Insa aici sunt de acord cu Adi. Pana si Torqeedo are mai putine butoane...

Espasia

Somn
Conceptul Minn Kota, mi se pare mie, cel mai ok. Extrem de simplist si robust si fiabil. Este fatos acest motor, dar cu atatea comenzi/butoane ........sunt si puncte multe slabe, ce pot genera probleme. Asa ma gandesc.
Dar de fatos este fatos.

inteles... in cazul asta stie cineva o sursa ok pt un traxxis ? adica un pret decent nu japca din romania (2600 lei cand in state pretul recomandat e 350 usd)

Sus