Intalniri si Partide de pescuit Amicale - propuneri si organizari

Intalnire partea 2

• Total voters
    14

Claudiu

Administrator
Membru personal
Pestele nu mananca, am cautat in lung si in lat dar atmosfera, mancarea buna si bautura ca la nebuni. Pe mal astazi m-am intalnit cu un client ce are Crama Iordache din Dragasani si ne-a adus suplimentar cadou 2 baxuri de vin. Vremea super misto
20211002_174249.jpg
20211002_172437.jpg
IMG-20211002-WA0032.jpg
IMG-20211002-WA0023.jpg
IMG-20211002-WA0010.jpg
IMG-20211002-WA0008.jpg
IMG-20211002-WA0012.jpg
20211002_131800.jpg
20211002_104303.jpg

AlexH

Moderator
Membru personal
Cam friguț pt gustul sciaticii mele.
Chiar foarte frig nu a fost. Pe timpul zilei s-a ajuns și la 19 grade.
Iar noapte în cort a fost ok. Chiar mai placut decât am prins la pensiunea unde am stat în săptămâna aia.
As spune ca vremea a fost aproape perfecta, doar pestele nu a cooperat.

Costi

Stiuca
Dintre Vidra si Oasa parca Oasa suna mai bine..... Mai este o varianta cu Gura Apelor Retezat pe Raul Mare, insa, pe malul lacului nici o sansa de cazare in afara de cort, sau mai jos pe vale la pensiune. Bagarea barcilor la apa iar depinde de cota. (ma refer la barci cu peridoc si nu la pneumatice)

Aurel

Piranha
Ma bucur pentru inițiativă!
Foarte bine sa ne organizam de acum.
Din partea mea oricare, dar variantele cam spre cele doua conduc și ar mai fi "clasicul" Bradisor, care mie îmi place din punct de vedere al cazării și facilităților locului sa zic asa
Sa fim sănătoși pana atunci și eu spun prezent

adiwolf

Moderator
Membru personal
din punct de vedere al intalnirii si al povestilor + cazare + acces facil (sosea asfaltata + loc lansare la apa cu peridocuri), Bradisorul este de departe cea mai buna solutie, insa depinde mult de ce va fi cu golirea care se anunta pentru anul asta - personal nu cred ca se va intampla mai devreme de iulie-august, dar nu se stie.
prefer Vidra pentru faptul ca acolo nu depindem de nimic, de cote, de acces, de loc de campare, totul este ok, dar camparea la cort sau...........pensiuni, insa nu cred ca va fi ok pentru prima jumatate a lunii Aprilie camparea la cort pe Vidra, dat fiind ca zapada persista mult in zona
luati in calcul ca in a doua jumatate a lunii Aprilie sunt sarbatorile Pascale si nu cred ca vor marja multi din aceasta cauza (nu ca ar si marja multi deobicei!!)
la Oasa, nu voi merge pentru o intalnire cu chermeza gen spinningshop, acolo pentru mine este un fel de sanctuar si prefer o intalnire restransa cu maxim 3-4 barci/echipaje si in nici un caz in Aprilie.
eu votez pt Vidra si Bradisor

Sus