Intalniri si Partide de pescuit Amicale - propuneri si organizari

Unde preferati sa se tina intalnirea din luna Mai?

• Total voters
    15
  • Sondaj închis .

Okama

Somn
Trebuie vazut sa nu fie alt concurs de crap sau etc...In plus trebuie vazut daca sunt in weekend camere disponibile in zona precum si barci libere.Cu motor normal.
Toate astea am sa le aflu luni. Speram sa avem macar un nr estimativ de participanti, sa stiu cam despre ce vorbesc.

Espasia

Somn
As participa si eu. Dar acum imi este dstul de greu sa stiu exact. Cam 80% sunt prezent. Pentru Bradisor. Pentru restul inca nu stiu.
Este voie cu motor termic? Sau este obligatoriu electric?
Multumesc.

Wurger

Somn
Intelegem asa:
AdiWolf, Claudiu, AlexH, Espasia (?) - Sortimentul cu barca in bagaje.
Okama, RaduG, Stoica Silviu si Mandezu - sortiment barc-less.
Asta pentru Bradisor.
Astazi ma interesez care e treaba cu Crapu pe Sarulesti - oficial. Ca ma gandesc ca mai sunt si alti crapari care s-ar putea intalni neoficial.
Bradisor inseamna Clean-Pastrav in WE 12-14 sau 19-21.
Sarulesti inseamna Salau-Stiuca - in principiu 26-27.
Cel putin in teorie, ca stie toata lumea ca au apa peste ei.

Wurger

Somn
Se pare ca in perioada 13-20 mai, pe Sarulesti e un maraton la crap.
Lacul Sarulesti
March 6 ·
pentru evenimentul ce se va desfasura in luna mai 13-20- Sarulesti International Marathon ,se caută la schimb cu partide de pescuit (crap,stationar) un număr de 6-8 arbitrii /observatori din rândul pescarilor de crap.
cei interesati pentru detalii suplimentare sunt rugati sa lase mesaj privat organizatorilor Dan Constantin si Razvan Ulmeanu pentru a fi contactati.

Am trimis buzduganul sa aflu daca se mai pregateste ceva in afara de asta.

Espasia

Somn
Atunci aduc si un motor electric? sau viu doar cu termicu' + vasle?. Barcazu il aduc la peridoc. :), caci cu dezumflatul si umflatul, horror. Abia astept.

Claudiu

Administrator
Membru personal
daca ai posibilitatea sa iei si electric e mai bine, te poti misca mai discret pe langa locurile pline de clean si pastrav roflmaooo

Espasia

Somn
daca ai posibilitatea sa iei si electric e mai bine, te poti misca mai discret pe langa locurile pline de clean si pastrav roflmaooo
Te cred, da cu vâslele ce zici? naughtynaughtynaughty. Glumesc. Sa vaz daca rezolv cu electricu' . In principiu nu am probleme, dar caratul in barca, si nu stiu daca incap amandoua pe oglinda. Dar studiem.

Si inca o intrebare:

Bradisor inseamna Clean-Pastrav in WE 12-14 sau 19-21.
Adica sa ne intalnim acolo vineri dimineata? La prima ora? si sa pescuim vineri+sambata+1/2 duminica? Sau ne intalnim vineri dupa masa/seara, si pescuim sambata si 1/2 din duminica? Cum ziceti ca v-ati gandit? Ca sa stiu cum im fac agendele si temele. naughty

multumesc

Okama

Somn
26-28 mai, este liber pt Sarulesti.
Maine seara primesc raspunsul referitor la preturi cazare, barci, etc.
Am vb despre 8 persoane, din care 4 cu cazare. Cu posibilitatea de suplimentare.

Wurger

Somn
Vin si eu pe Sarulesti, si de ce nu si pe Bradisor, doar ca si eu sunt in categoria barca less
Tocmai imi daudu-se Okama un ghiont sa mai sun pe cine mai vrea si m-am gandit la tine. Dar azi am avut multe de facut si n-am mai apucat.
Ne bucuram ca vii.

Silviu

Somn
Ar fii perfect daca i s-ar face mila domnului Adi, cum i s-a facut si la targ (sa-i dea Dumnezeu sanatate) si as pleca cu el din Brasov spre Bradisor. Din cate mai citisem eu pe aici este si biban acolo?

Claudiu

Administrator
Membru personal
Din cate mai citisem eu pe aici este si biban acolo?
Da este, am prins doar accidental cautand cleanul si pastravul la voblere. Am prins insa foarte mici dar am o banuiala ca trebuie sa existe si mari, nu vad de ce nu ar creste linistiti. Nu am dat niciodata dedicat desi mereu am zis ca am sa o fac.

Sus