• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.
sosoktm am retinut ca folosesti varivas nogales la capitolul carlige offset...ceva neplaceri legate de ele, ex. pocnite in teapa sau drill? Mi se pare cel mai odios lucru posibil, am patit-o de 2 ori cu alde fudo si vanadium si nu mai vreau Bash

Nu, n am avut nici o problema de genul. Atentie insa ca sunt mai multe game, cu grosimi ale sarmei diferite. Eu in general am mers pe cele subtiri si medii., preponderent pt salau.

la 2/0 ai sanse mari sa dezdoi, cu un fir de 20 livre si o frana mai stransa. Ceea ce nu e neaparat un lucru rau, daca agatatura e sinistra. Insa, dupa 2-3 operatiuni din astea, eu pensionez carligul in cauza. Tre sa recunosc, prefer sa mutilez guma, facand un "buzunar" pt carlig, decat sa folosesc ceva prea wide gap, daca nu discutam de carlig lestat pe curbura. Pt turbo shad de 4 cred ca e ok un manusa 4/0, dar pe hk de 4,5 mai degraba as merge pe un worm hook de 4-5/0. Spor la cheltuieli :D

Aprecieri: adi