La salai si somni, pe Ebro...

Dupa discutia de duminica, avuta cu Zamfi la un pahar de vin, referitoare la un posibil pescuit de salau pe Ebro, anul viitor, dupa dezamagirile din Delta si dupa ce am revazut topicul:
https://spinningclub.ro/threads/la-vânătoare-de-bass-în-patria-europeană-a-bass-ului.2319/#post-69289
Va intreb, daca sunteti intesati de o partida ce cateva zile pe Ebro. Ma tot bate gandul de ceva timp...
Depinde mult de perioada in care vrei să vi, dacă vrei te pun in contact cu colegi ai mei și-ți dau detalii despre Ebro, locuri,perioade mai bune de pescuit etc. Personal pe mine nu ma atrage prea tare pentru ca la ultimele partide au mâncat f greu si prefer sa merg pe barajele de pe Tajo care țin pește ca si Ebro si e mai aproape de Madrid.
Ceva special pentru iarnă e Almaraz, îți pot da detalii Okama si Espasia și miros că vor veni curând.

D

Deleted member 13

Guest
Octavio , nu neaparat Ebro...Insa salau si barca ,nu mal.Multumesc.

Adrian Sb

Stiuca
Depinde mult de perioada in care vrei să vi, dacă vrei te pun in contact cu colegi ai mei și-ți dau detalii despre Ebro, locuri,perioade mai bune de pescuit etc. Personal pe mine nu ma atrage prea tare pentru ca la ultimele partide au mâncat f greu si prefer sa merg pe barajele de pe Tajo care țin pește ca si Ebro si e mai aproape de Madrid.
Ceva special pentru iarnă e Almaraz, îți pot da detalii Okama si Espasia și miros că vor veni curând.
Multumesc Octavio,
Nu tin neaparat la Ebro, ba chiar Madrid ma avantajaza , ca am Wizzair din Sibiu.
Sa vedem ce doritori mai sunt, in afara lui Zamfi, si sa stabilim data, pentru a putea rezerva din timp biletele.

Sus