Lacul Bezid

Alin Ms

Somn
Niciodata nu am putut pleca dintr-un loc unde am prezentari.... sa caut alt loc unde poate mu voi avea nimic.... ☺
Oricum a fost mult mai mult decat asteptam de la partida asta. Eram multumit si numa sa plimb niste gume prin apa.
Cu ocazia asta s-a micsorat unpic Bezidul pt mine...

D

Deleted member 13

Guest
Mda, se pare ca i-a venit randul crybaby Se pregateste golirea lacului , cu o scadere a nivelului de 10-12 m .Urmarile nu le stim ,dar putem sa le banuim capzid
Adevarul ca era cazul sa se gate si lacul asta ...ce naiba! Astia se gandesc la mine sa fac economie de carburant Durereeee nervostare

Septimiu

Salau
Nu imi vine sa cred! Tocmai cand imi faceam planuri anul asta sa fac o prima partida acolo.
Nu putem decat sa speram ca este doar un zvon si o sa scape. Anul trecut se vorbea si de Colibita si pana la urma nu s-a golit...

D

Deleted member 13

Guest
Nu mai avem ce spera.Lucrurile sunt clare; apa scade 25 cm pe zi.In doua luni e la cota de lucru.Cel putin doi ani lacul e compromis.Motivul e real: turnul s-a deplasat 15 cm si pasarela s-a prabusit.Trebuie intervenit.Asta e.Pa Bezid! crybaby

Vili

Salau
Sursele "oficiale" vorbesc de 15 m de apa ,pe care o lasa jos ... asta inseamna ca ramane in "oala mare" un brat mort ... deci pa si pusi !
Pentru mine a fost balta preferata crybaby

D

Deleted member 13

Guest
Din pacate ai dreptate.Desi eu sm alta balta preferata dar imi placea la nebunie lacul...

D

Deleted member 13

Guest
Inca nimic ca mai este apa in partea de jos a lacului.Dar in 2-3 luni va fi praf! Deci ...doliu.

bobo

Salau
Arata bine. Ca sa ma exprim plastic, e o combinatie intre o autostrada pentru salai si transee armate cu sarma ghimpata in care stau ascunsi combatantii dintosi. Incerc sa-mi imaginez ce lupte de gherila ai purtat pe acolo,Zamfi!naughty

Sus