Lacul Vidra

Claudiu

Administrator
Membru personal
Acest lac este situat in nordul Judetului Valcea, la 30 de kilometri de statiunea Voineasa si este un loc excelent de pescuit la pastrav si campare. Specii mai des intalnite sunt, pastravul indigen si curcubeu si mai rar pastravul de lac. Eu suspectez ca ar fi si lostrita dar nu am auzit inca pe nimeni.

Pentru mine, este un lac de suflet, ador sa pescuiesc in acest lac cu barca, rasarituri si apusuri superbe, peisaj de vis. Tine destul de mult pastrav iar drumul pana la el nu este cel mai bun... Are niste golfulete de poveste, pentru mine este numarul 1 in lista locurilor de pescuit. Este pacat daca mergeti acolo sa nu stati macar 2 zile

Claudiu

Administrator
Membru personal
Da e un loc unde se prinde, atat doar sa nimeresti naluca castigatoare care se schimba de la zi la zi. Dar pastrav este.

AlexH

Moderator
Membru personal
Claudiu, spune-ne te rog daca sunt cazari in apropierea lacului sau doar la cort/ rulota putem campa in apropiere. Si daca recomanzi un loc anume. Vreau sa ajung si eu pe acolo anul asta.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Nu prea sunt, doar la Hanul Haiducilor, Obarasia Lotrului si alte cateva mai aproape . Accesul la apa se face destul de dificil, nu sunt multe locuri si vara in general sunt destui grataragii, dar este unul dintre cele mai tari locuri in care am pescuit vreodata. Merita din plin

Claudiu

Administrator
Membru personal
Este varianta cea mai scumpa, sunt si mult mai ieftine, noi am stat 4 cu 200 ron in camera cu 4 paturi si a fost super ok. Aveau si restaurant

AlexH

Moderator
Membru personal
Galagiosii astia nu prea imi convin, insa cred ca pt o iesire de 2 zile, cu barca si rulota ar trebui sa trec peste. Poate am noroc si nu dau de ei.

Sus