Lacul Vidra

Costi

Salau
Mda.. din pacate cand am fost ultima data pe Vidra, ca si la Gura Apei, stateau baieti cu bateriile de bete intinse la fund. mai ceva ca la un concurs de crap. Era unul ce avea cred ca vre-o 12 lansete la apa. Poate in ultimul timp sa mai schimbat ceva.... ca inainte era jale...

fario

Biban
Asa stau toti,eu ma duc destul de des si l cunosc si pe padurar.Nimeni nu zice nimic.
Se pescuieste ca la crap

Bogdan79

Oblete
Uite niste poze facute in septembrie de mine. A fost OK, dar mare aglomeratie de gratare si manele.
Peisajele de vis

In ultima se vad si lansetele manelistilor asezate ca la Dunare, si multe barci pe apa care dadeau la trena. De prins nu a fost ceva extraordinar iar cei cu trena erau tare dezamagiti.

fario

Biban
Cam toată lumea da la icre,rame,etc.
Eu am fost prin august si m am dus cu caiacul în câteva golfuri.Ffff slab.
Mai mult amvprins la musca pe rău în sus.

Dar voi care sunteți din Vâlcea,aveti Bradisor si Malaia la 2 pasi.

Ultima editare de un moderator:

Claudiu

Administrator
Membru personal
Din acest motiv prefer Bradisorul insa acolo pastravul e mult mai putin. Vidra este incomparabil mai frumos. Apropo cred ca e super cu caiacul nu?

fario

Biban
O,daaaa. E cam nnaspa doar când bate vântul. Eu am 2 caiace gonflabile,f bune,luate din Suedia,dar pe valuri mari ,hm .

În ceea ce privește Bradisor,te înșeli,are mai mult păstrăv raportat la suprafață și mai are si o groază de clean. E adevărat că anul trecut,pentru prima oară am prins clean pe Vidra.
Cred că e din cel luat ca peștișor ca momeala pt păstrăv,fiindca de 30 de ani de când pescuiesc pe Vidra,nu am prins niciodată clean

Ultima editare de un moderator:

Claudiu

Administrator
Membru personal
Una dintre cele mai tari locatii din tara de vizitat si pescuit, si cu siguranta perla judetului Valcea. Lacul Vidra. Batjocura totala, nu gasesti cazare, mizerie aruncata pe versanti. Un lac absolut magnific, o perla arhitecturala si inginereasca... totul lasat de izbeliste. In ziua de azi daca ii ceri unui arhitect, mester sa iti faca ceva putin diferit de ce se face pe linie, zice ca nu se poate. Nu isi mai bate nimeni capul... si pe vremuri se facea orice!

Espasia

Somn
Durereeeecrybabycrybabycrybaby
Doamne, de mi le-ar concesiona mie, pe 50 ani, (nu mai traiesc eu atâta), cu chiria incepand din anul 25, sigur gasesc investitori si/sau fonduri de investitii, ca sa nu mai spunem banci, ce s-ar baga in business. Cu un business plan bine cârmit, sigur ar iesi ceva foarte fain. Sigur. Iar cum spunea reporterul ai sezon si vara si iarna. Iar toamna, pai toamna, pensionari si pescari.
Parca sunt bolunzi. Sau ......este deja un plan de preluare, in stil neaoș. Românesc. crybabycrybabycrybaby

Claudiu

Administrator
Membru personal
Durereeeecrybabycrybabycrybaby
Doamne, de mi le-ar concesiona mie, pe 50 ani, (nu mai traiesc eu atâta), cu chiria incepand din anul 25, sigur gasesc investitori si/sau fonduri de investitii, ca sa nu mai spunem banci, ce s-ar baga in business. Cu un business plan bine cârmit, sigur ar iesi ceva foarte fain. Sigur. Iar cum spunea reporterul ai sezon si vara si iarna. Iar toamna, pai toamna, pensionari si pescari.
Parca sunt bolunzi. Sau ......este deja un plan de preluare, in stil neaoș. Românesc. crybabycrybabycrybaby
Orice localnic din Voineasa indiferent ce dugheana are, este ocupata mereu vara-iarna. Tineti minte la Bradisor la prima intalnire? 97% rata de ocupare a pensiunii. Vederea de la hotelurile de la Vidra este magnifica dar nu ai unde te caza in apropiere, nu ai unde manca, nu ai unde arunca gunoi, toalete etc. Dupa mine, este cel mai tare lac de agrement si zona turistica montana tot timpul anului din tara. Si sunt multe altele pe aceasta ruta, vezi expeditiile lui edd

Sus