• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Claudiu

Administrator
Membru personal
Incep eu, pe 2015 a si venit una de salau, un St. Croix Legend Extreme ( 5S76MF2-B ) care a venit sa schimbe un T-Russel, ambele montate de Andrei Sava. Trebuie sa recunosc ca St Croix-ul asta m-a dat pe spate. Am cateva lansete custom dar aceasta e chiar speciala. Parca a iesit turnata pe mana mea, iar blancul... e fabulos! Am scos-o la apa decat o data din lipsa de timp, dar o sa ii vina randul cat de curand.

Sa curga customurile !

Claudiu

Administrator
Membru personal
Zamfi, batul asta mi-a ramas intiparit in minte de cand am pescuit cu cel de fabrica, care este OK numai daca te intelegi cu manerul ala. Si aproape dupa un an nu am mai rezistat si l-am facut. Daca te intelegi cu manerul standard si il mai gasesti si second.... nu e de ratat!!! Facut custom e o avere

Daca manerul ( nu am chef acuma sa caut) e cel de pe Legend MF2 de 7' ...nu ma inteleg cu el.Dupa mine trebuie scurtata pluta ca sa ajung cu degetul pe blanc cu doua falange.Dar aia este o operatie care costa cam 20 lei ...Problema cred ca sunt inelele de fabrica ...Si acolo e belea!

Aha...M-am jucat cu batul/manerul asta la Benzar .Nu ma prea incanta ,dar as putea sa ma obisnuiesc .O sa studiez problema...Durereeee

In schimb tin minte ca inelele pareau badarane...

Ultima editare de un moderator:
Cam asa e ...pretul la Caius este 1700 lei . Mai bine dai 2000 si-l faci cum vrei tu! Ma rog,cine da banii aia pe o lanseta

SiGi Lures

Handmade Lures

MHX FS-904- dedicata pescuitului greu.7.6 ft, moderat fast, arunca de la 7 la 35 gr.,linia 10-20lb.

Ieri l-am incercat cu woblere de 6.5 cm si 8 gr., si le arunca bine, cat despre limita superioara , duce ceva mai mult decat ce zice producatorul, ceea ce nu-I rau deloc.Pe blank-ul asta am avut pesti de 20 si peste 20 kg si are o rezerva de putere impresionanta+elasticitate in dril.Ca pentru asta l-am si facut...sa pot pescui (si) naluci relativ mici ,la pesti de dimensiuni normale(1-3kg), si sa nu imi fie frica daca intra vreun mustacios ce nu stie de silueta..Pe Dunare ori Mures, abia astept sa il mai dau la apa.

Claudiu

Administrator
Membru personal

MHX FS-904- dedicata pescuitului greu.7.6 ft, moderat fast, arunca de la 7 la 35 gr.,linia 10-20lb.

Ieri l-am incercat cu woblere de 6.5 cm si 8 gr., si le arunca bine, cat despre limita superioara , duce ceva mai mult decat ce zice producatorul, ceea ce nu-I rau deloc.Pe blank-ul asta am avut pesti de 20 si peste 20 kg si are o rezerva de putere impresionanta+elasticitate in dril.Ca pentru asta l-am si facut...sa pot pescui (si) naluci relativ mici ,la pesti de dimensiuni normale(1-3kg), si sa nu imi fie frica daca intra vreun mustacios ce nu stie de silueta..Pe Dunare ori Mures, abia astept sa il mai dau la apa.
Salutare si bine ai ai venit! Manerul practic, util si cu un aspect placut. Si eu sunt adeptul mandrinei VSS cu piulita in jos. Te asteptam si cu nalucile alea ,,prinzacioase" si frumos lucrate. clapping

Frumos Gigi ,frumos.Imi plac si mie VSS cu piulita in jos. La noi Muresul este din pacate murdar rau ,insa pe scadere accentuata.Cum e mai rau .Dar isi revine el...Hai cu somnul!!aplaud

Claudiu

Administrator
Membru personal
@dan_bau
Ai 2 optiuni:
1. Langa optiunea de zambete in dreapta ai optiune de inserare a pozelor, unde trebuie introdus linkul imaginii, care trebuie urcata pe orice server dedicat pozelor: imgur.com, tinypic.com, photobucket.com etc . Asta ar fi varianta recomandata.
2. Langa butonul unde se posteaza raspunul, este optiune: incarca un fisier

Claudiu

Administrator
Membru personal
Cautand dupa una alta, am ajuns pe siteul lui Sava asta noapte, cand colo ce sa vezi, i-au spart siteul ISIS-ul. Curat-murdara treaba, probabil comanda de lansete cu maner de kalashnikov nu a mai ajuns