miker2ka

Salau
Din pacate nu mi-am permis sa le pastrez pe amandoua.... deci pe viitor cand vreau un bat mai moale nu ma mai arunc la inele usoare.

30337

Respectând regulile cu concentricitatea primelor 3 inele și firul sa treacă prin centrul lor m-am lovit de următoarea problema:de la piciorul mulinetei la plecare am 60cm,de la primul la al doilea inel 30,de la al 2lea inel la al 3lea am 27.pana aici nu e nici o problema.chocke point-ul mi-a dat undeva la 38 cm de varf,ceea ce înseamnă 4 runnere la 9.5cm+top...problema este ca intre ultimul inel din reductie(5.5) și următoarele 3 runnere imi rămân 29cm(aproximativ 9,6cm),deci între toate runnere-le distante egale.montajul este cu 9+top.sa încerc cu 8+top și sa reconfigurez partea de la Choke point spre plecare???
30338

mma

Biban
Gata si al meu, un Mb 7108 , inele Seaguide, plecare de 25, Fuji IPS, ceva plute prelucrate manual......este o lanseta pe care am pescuit-o la Dunare cu 21,28 si 42 gr , in opinia mea duce undeva la 50gr+ guma

Atașamente

miker2ka

Salau
Pentru voi batul don imagine e F sau MF? Pt mine e MF..... dar majoriteatea care au pus mana pe el zisera ca e F..
FB_IMG_1580665278428.jpg

Wurger

Somn
Au ajuns sa.mi placa si mie astea cu maner continuu de pluta pt anumite aplicatii, cu toate ca eram foarte prins de modelele splitate pana acum un an. Dar, nevoia si anumite intamplari sunt cel mai bun profesor.
Acum am cateva manere de pluta in cos, dar trebuie sa vorbesc cu făurarul ce e mai potrivit.

Sus