sosoktm

Salau
Nu are legatura cu HotShot-ul ca si taper, doar ca si aplicatii.
PB-urile sunt inedite prin felul cum sunt construite si cum lucreaza, unele modele seamana cu X-Ray (au acelasi inginer la baza - Al Jackson, lucru confirmat si de NFC care inca lucreaza cu el, dar acest blank e diferit de tot ce am intalnit si aici ma refer la flex.
exact asta m-a dat si pe mine pe spate la blankul asta, complet aparte fata de ce e disponibil prin targ. Verificat deja si in pesti pana in 10 kg, are tot ce-i trebuie pe plaja 7-25. Al meu e neprelungitDin ce am mai pipait de la PB, light (2 modele) si medium, nu au nici pe departe "factorul uau" cum are asta.

OldSkull

Rod Builder
exact asta m-a dat si pe mine pe spate la blankul asta, complet aparte fata de ce e disponibil prin targ. Verificat deja si in pesti pana in 10 kg, are tot ce-i trebuie pe plaja 7-25. Al meu e neprelungitDin ce am mai pipait de la PB, light (2 modele) si medium, nu au nici pe departe "factorul uau" cum are asta.
Greu de descris flexul blankului - Ex-Fast Moderat... :))))

Cosmin Elias

finlandezii pescuiesc cu St. Croix ?!! amaaaazed
rodbuilderul ala este sigur un rus, undercover
in rest, nu arata rau deloc, chiar ok lucratura
La aproximativ 1 milion 600 de mii de licențe vândute în fiecare an mă gândesc că sunt care pescuiesc și cu St.Croix. De vreo câțiva ani însă nu mai găsești firma asta prin magazine.La modele de vârf și strict pentru jig,finlandezii preferă Nrx.
Iar respectivul este finlandez, am vorbit eu cu el,cică dacă vreau vreo lansetă, mă pune pe lista de așteptare și mi-o face la anul în vară:)

AlexH

Moderator
Membru personal
Ori tipul și-a făcut o foarte buna reputatie pe piața locală ;) si atunci și dacă sunt numai doi inși amatori de customuri la el se ducbucurostare
Nu prea tine teoria asta, ca doar nu lucreaza la un custom un an intreg (in cazul ca sunt doar 2 amatori de custom-uri).
Pana la urma eu banuiesc ca sunt chiar foarte multi pescari in Finlanda care vor sa isi faca lansete custom.

Sus