20181118_153630.jpg

Vegter boron de la FishingArt. Am pescui o dar n am avut deocamdata pesti pe masura.O lostrita la 2 kg...am reusit sa i strapung maxilarul superior ceva ce n am reusit cu celalalte bete.Are un feeling de ceva metalic/sarmos la mana(boronul se depune pe filamente de tungsten) si e f senzitiva.AM pescuit o cu mono gros dar vreau s o incerc cu textil la jig la Dunare.

Vezi atașament 16679

Vegter boron de la FishingArt. Am pescui o dar n am avut deocamdata pesti pe masura.O lostrita la 2 kg...am reusit sa i strapung maxilarul superior ceva ce n am reusit cu celalalte bete.Are un feeling de ceva metalic/sarmos la mana(boronul se depune pe filamente de tungsten) si e f senzitiva.AM pescuit o cu mono gros dar vreau s o incerc cu textil la jig la Dunare.
Daca se poate as dori mai multe detalii despre lanseta...
Am vazut 2-3 blankuri si mi-au placut foarte mult.
De unde se pot cumpara?
Multumesc

zamfi

Somn
Deci al tau era Nrx ul din prezentarea lui Sava ;)
Frumos.Felicitari si astept impresii ca nah , nu se stie niciodata ce iepure mai sare...

Betele Vegter Boron sunt facute de un polonez care colaboreaza cu Restaffine-niste japonezi care fac bete cu bor.A castigat acum 2 sau 3 ani la efftex cu seria asta.au o actiune fff progresiva,dezvolta putere mare in flexie si au o rata de revenire fenomenala.Deocamdata n am avut pesti de proba dar astept noi partide...

OldSkull

Rod Builder
Salut,

Daca tot e la moda mandrina Alps, am pt voi 2 lansete de spinning creatie proprie:

1. NFC Hot Shot IM 761-2 - Lanseta e pt un prieten, va fi utilizata pe rau la jig, rattl'n-uri si voblere cu portanta mica spre medie
Lungime 7'6", 2 bucati
Putere Mag Medium, 1/4 - 3/4 oz

2. NFC X-Ray 732-1 - Lanseta personala, va fi utilizata pe lac la jig, drop shot si rattl'n-uri mici
Lungime 7'3", 1 bucata
Putere Light, 1/3 - 3/8 oz

Okama

Somn
Salut,

Daca tot e la moda mandrina Alps, am pt voi 2 lansete de spinning creatie proprie:

1. NFC Hot Shot IM 761-2 - Lanseta e pt un prieten, va fi utilizata pe rau la jig, rattl'n-uri si voblere cu portanta mica spre medie
Lungime 7'6", 2 bucati
Putere Mag Medium, 1/4 - 3/4 oz

2. NFC X-Ray 732-1 - Lanseta personala, va fi utilizata pe lac la jig, drop shot si rattl'n-uri mici
Lungime 7'3", 1 bucata
Putere Light, 1/3 - 3/8 oz

Sigur 1/3 - 3/8?

Sus