• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.
Ia-ti un Savage gear bushwhacker.
Sunt un fast mai blând ca acțiune dar au o revenire excelentă , nu-i deloc întârziată.
Dacă știi că le ai ,merge și cu lemne și cu jig.

sa nu imi spui ca pescuiesti cu slidere si glidere la salau !!!
altfel nu vad de ce naiba ai cere sfaturi pentru o astfel de lanseta pe un topic dedicat lansetelor pt pescuitul salaului !!!!
Poate era mai ok sa postez in topicul stiucii...pescuiesc primavara la salau cu voblere si toamna tarziu la stiuca.
Caut un compromis sa impac si capra si varza....

tot nu mi ai raspuns.... ai lanseta? ai rupt vreun matagi super shore MH pana acum? poti pune o foto cu unul rupt de altcineva?

de rapture/capture stiu ca sunt bune... daiwa la fel .... dar eu intrebam de TR76 Super Shore MH nu de ML sau M

As aprecia sa oprim aici discutia asta, daca nu ai lanseta nu are rost sa dai sfaturi (doar ca ai auzit tu ca se rup). Merci!
Am "rupt" eu unul făcut pe blankul asta de Sava(nici nu era al meu), dar in crengi cu barcacapzid,mi se agațase o nălucă si ne-am apropiat sa o recuperăm.varful a atins o creanga,dar foarte puțin si blankul s-a rupt la 10 cm deasupra mandrinei si asta am observat dupa ceva timp,cand a vrut sa jiguiasca un pic locul si am vazut ca balanganea(pescuiam la clean in momentul incidentului).cu o intervenție la Sava s-a rezolvat.bucurostaresubtirica rau in carne.
Cele 28 de grame eu zic ca le duce,am dat si eu de cateva ori cu ea,din barca,(atentie),cu 22 g plus guma de 10cm care mai are si ea.
Eu zic ca e o lanseta mai mult de barca(dar sa nu faci ca minenanana),decat de pe mal.o părere.

Cu Legend Elite MH de 7, acțiune 10-21, am dat cu jig de 28 g. + guma si merge destul de bine, cu mențiunea că nu am forțat aruncarea, dar duce
Am vorbit sa iau lanseta postata pe răpitori. O sa vedem ce zice pe apă. Maximul pentru mine ar fi un 14gr +gumă banană, pe bălțile de lângă București. Bine, asta dacă nu mă invită adiwolf sau Claudiu pe vreun baraj și sa trebuiască 20gr+gumă.

Am vorbit sa iau lanseta postata pe răpitori. O sa vedem ce zice pe apă. Maximul pentru mine ar fi un 14gr +gumă banană, pe bălțile de lângă București. Bine, asta dacă nu mă invită adiwolf sau Claudiu pe vreun baraj și sa trebuiască 20gr+gumă.
Parerea mea e ca merge bine cu gramajele menționate de tine, la LE MH mie mi se pare ca se simte cel mai bine intre 14-21 g., iar LE M intre 7-15 g. + guma.

Am "rupt" eu unul făcut pe blankul asta de Sava(nici nu era al meu), dar in crengi cu barcacapzid,mi se agațase o nălucă si ne-am apropiat sa o recuperăm.varful a atins o creanga,dar foarte puțin si blankul s-a rupt la 10 cm deasupra mandrinei si asta am observat dupa ceva timp,cand a vrut sa jiguiasca un pic locul si am vazut ca balanganea(pescuiam la clean in momentul incidentului).cu o intervenție la Sava s-a rezolvat.bucurostaresubtirica rau in carne.
Cele 28 de grame eu zic ca le duce,am dat si eu de cateva ori cu ea,din barca,(atentie),cu 22 g plus guma de 10cm care mai are si ea.
Eu zic ca e o lanseta mai mult de barca(dar sa nu faci ca minenanana),decat de pe mal.o părere.
Salut, mai ai lanseta sau ai vandut-o?
Am vazut una care chiar mi-a parut reparata la 10 cm de cotor. Asta este:
https://www.olx.ro/oferta/vand-matagi-tr76-supershore-medium-custom-a-sava-IDbFsye.html#7efde74bd0