• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Lansete ieftine la inceput de iarna

Daiwa Sweepfire 702MLFS – 2,10m, 10-40 g cu husa de panza originala.
A fost pescuita vreo 10 partide dupa care am primit altceva și șomeaza – 120 lei
Sweepfire 2.jpg
Sweepfire.jpg

Favorite Varita 662 ML –2.01m, 5 – 16 g, Fast, fir 8 – 12 lb, Inele: 8+1 Fuji KR, Mandrina: Fuji SKSS
(Skeleton), husa originala matlasata – 500 lei
Pescuita de 2 ori dupa care am luat un Spro Frenzy care e mai moale pe varf si ma aranjeaza mai bine.
Varita (2).jpg
Varita3.jpg

Combo - Mitchel Avocet Powerback – 1.70 m, 2 – 10 g, med-fast, inele anti peruci, husa originala și Mulineta
Okuma Ceymar 100
, cu 2 tamburi, dintre care unul incarcat cu fir mono Sufix fluo 0.10. O mica bijuterie
ce merge ceas si aseaza firul ca un Certate.
Luata pentru zonele cu multa vegetatie de pe Neajlov, a fost pescuita de fi-miu de vreo 3 ori cate 2 ore maxim.
Combo-ul se vinde impreuna cu 250 lei.
Avocet.jpg
Ceymar.jpg

Okuma Luremania – 2.23 m, 15 – 40 g, MH, husa originala – e data fast dar rata de revenire la intepare
e mai mult spre medium. Ideala pentru stiuca, asa cum am si folosit-o cel mai des, dar poate fi bagata
la orice, de la clean la somotel.
Ma despart cu greu de ea dar e timpul sa urc o treapta si n-are rost sa ma cramponez de trecut.
Daca nu o dau cu 100 lei, ramane lanseta de masina.
Luremania husa.jpg

Shimano Alivio SALBX27ML2B – 2.70 m, ML, 7-21 g, cu decupaj in pluta pentru contact cu blankul.
Pescuita intens dar in conditie foarte buna. Nu are husa – 60 lei.
Alivio.jpg

Shakespeare Alpha – 2.13 m, Action Medium, 6 – 12 lb line, Slow.
Lanseta asta a scos mai multe stiuci decat restul impreuna. Tocmai de aceea am dat-o la reinelat cu inele de calitate mai buna.
Se comporta ca o lanseta de fibra dar e mai usoara. Blancul e in culoarea originala, un verde olive metalizat si la reinelare am preferat sa pastrez culoarea asta
chiar daca se vad locurile fostelor inele. Excelenta la spinnerbait si slidere mari, absoarbe socuri ca un amortizor de KTM. 60 lei pentru o lanseta de barca fara ifose, de care nu trebuie sa ai grija.
Alpha.jpg
Alpha caract.jpg

Va stau la dispozitie pe mail sau wasup pentrumai multe poze si informatii - calinungureanu69@gmail.com - 0723621238

Nu esti departe de adevar. Pt stiuca va fi una de spin si una de cast. Luate dupa cunostintele acumulate.
De spin e deja, de cast e dar nu suficient.
La restul sunt dubluri ale dublurilor nefolosite.
Stii cum e, te simti bine cu pantofii vechi, da' lumea se uita la tine ca la un pârlit.

Am eu o lanseta dă' știucă de vânzare, spin. Dar se calcă pe picioare cu sticla.
Te referi la Calida ? Daca nu, nu prea ma intereseaza. De fapt vizez o Calida din 2 bucati de cast, dar trebuie sa am timp sa ma duc sa o vad.
Manns, daca pe mine ma intrebi, am fost cu un PredatorZ. Daca dau Luremania raman cu aia ca lanseta de masina. E o idee mai fast si cu 3 cm mai lunga. In rest cam acelasi lucru. O universala de 7 :)

La calida ma refeream. Mi-am făcut un rechizitoriu, cu cât dau la lingură și crank uri după știucă și mi-a dat cu virgulă. Asa ca ii voi face poze zilele acestea și o scot în lume. Dacă vrei cast, mergi și ia-o dintr-o bucată, ca face banu. Și-așa ai o lanseta cu 1 singur tronson la știucă.

roflmaooo
Shakespeare s.a dat. O lacrima s.a furisat in coltul ochiului cand am inmanat.o noului proprietar, un vechi coleg modelist.
Da, pentru ca aveam amintiri cu ea si atata l.am frecat pe Boje sa.i puna inele noi de ziceai ca.i cel putin NRX.
Restul raman valabile.

Inca valabile urmatoarele, cu ceva reduceri.

Favorite Varita 662 ML –2.01m, 5 – 16 g, Fast, fir 8 – 12 lb, Inele: 8+1 Fuji KR, Mandrina: Fuji SKSS
(Skeleton), husa originala matlasata – 450 lei
Pescuita de 2 ori dupa care am luat un Spro Frenzy care e mai moale pe varf si ma aranjeaza mai bine.

Okuma Luremania – 2.23 m, 15 – 40 g, MH, husa originala – e data fast dar rata de revenire la intepare
e mai mult spre medium. Ideala pentru stiuca, asa cum am si folosit-o cel mai des, dar poate fi bagata
Ma despart cu greu de ea dar e timpul sa urc o treapta si n-are rost sa ma cramponez de trecut.
Daca nu o dau cu 100 lei, ramane lanseta de masina.

Combo - Mitchel Avocet Powerback – 1.70 m, 2 – 10 g, med-fast, inele anti peruci, husa originala și Mulineta
Okuma Ceymar 100
, cu 2 tamburi, dintre care unul incarcat cu fir mono Sufix fluo 0.10. O mica bijuterie
Luata pentru zonele cu multa vegetatie de pe Neajlov, a fost pescuita de fi-miu de vreo 3 ori cate 2 ore maxim.
Combo-ul se vinde impreuna cu 250 lei.

A fost pescuita vreo 10 partide dupa care am primit altceva și șomeaza – 100 lei

Shimano Alivio SALBX27ML2B – 2.70 m, ML, 7-21 g, cu decupaj in pluta pentru contact cu blankul.
Pescuita intens dar in conditie foarte buna. Nu are husa – 50 lei.

Reduceri (ca se apropie mosh U)

(Skeleton), husa originala matlasata – 450 lei

Okuma Ceymar 100, cu 2 tamburi, dintre care unul incarcat cu fir mono Sufix fluo 0.10. O mica bijuterie
Combo-ul se vinde impreuna cu 200 lei.

90 LEI.

A fost pescuita vreo 10 partide dupa care am primit altceva și șomeaza – 90 lei

Pescuita intens dar in conditie foarte buna. Nu are husa – 50 lei.