• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

LipGrip

Mi-am cumparat de la un magazin online de la noi un grip,cica de la energoteam. Cand l-am primit,surpriza,doar pe ambalaj scria numele firmei,pe produs nu. Dau o cautare pe aliexpres,am gasit,era acelasi grip dar bineinteles ma ieftin. Un prieten la fel a pațit.Firmele doar le importa si le vand mai scump.Unele lucruri chiar merita sa le cumperi de acolo!

AlexH

Moderator
Membru personal
Multe chestii se importa de acolo, se pune numele de brand si gata. Vezi ca gipul ala de la Energo are tendinta sa se blocheze, fiind din aluminiu.

Eu am cateva chestii cumparate de pe aliexpress, mult mai ieftin fata de la noi. Multi fac asta. Importa produsele din China si le ambaleaza cu brandul lor. Sunt cativa pe forumuri care se ocupa cu asa ceva. Le ia de pe aliexpress si le vand mult mai scump. De curand, cineva vindea pe rapitori 2 bufuri Daiwa cu 50 sau 60 de lei bucata, nu mai retin exact. Eu am acelasi produs luat de pe aliexpress cu 10 lei din cate imi aduc aminte.