Are cineva idee ce dimensiune are piulița care vine aici sau cum pot afla acest lucru? Am încercat vreo 2 din care am eu și nu se potrivesc, nu mai spun ca și șurubul are pas ciudat, mai rar decât ce am găsit pe la mine prin cutii.
Mulțumesc!

20220812_135054.jpg

Am încercat dar șurub care are același diametru la filet are piuliță pt cheie de 8 și intra in locașul existent și nu mai pot strânge. Încerc azi cu șurub mai lung și șaibe.

AlexH

Moderator
Membru personal
Se gasesc la magazinele cu profil organe de asamblare. Trebuie sa-l desfaci si sa mergi cu el sa afli ce marime e. Trusele mai profi cu filiere si tarozi au sablon tip lere pt verificat pasul filetului.

adiwolf

Moderator
Membru personal
Buna ziua domnilor,
Am achizitionat o barca KM 330
https://www.kolibrimarket.ro/seria-standard-km/barca-km-330-podină-tego.html
Pe care as dori sa o echipez cu un motor electric. Barca o sa o folosim pe lacuri, pentru agrement, 2 adulti si 2 copii.
Multumesc anticipat!

bani aruncati.
la marimea barcii si la cat de incarcata va fi cu doi adulti + doi copii, motorul ala electric va fi fix banana, adica ori ala ori la vasle tot viteza aia va fi !
mai bine un termic de capacitate mica sau daca bugetul permite un electric de top gen EPropulsion sau Torquedo

Alex-BAV

Oblete
Salutare stimati colegi,

Am o pereche formata dintr-un motor Minn Kota Terrova 24V si un acumulator Energy Research si astazi am observat o problema pe care o impartasesc cu voi: la o viteza setata mai mare de 8 motorul se stingea, la fel se intampla si in functia de ancora daca viteza era mai mare de 8…
Ati mai intalnit o astfel de problema ?

alinm

Stiuca
Salut. E baterie plumb acid/agm?

Am patit cu un motor raptor brushless de 70lb cu protectie la subtensiune, tragea curent prea mare si scadea voltajul suficient cat sa intre protectia. Nu puteam merge cu bateria aia cu mai mult de jumatate viteza.

Claudiu

Administrator
Membru personal
De obicei se intampla asta pe treapta 10, intra in protectie motorul. Insa pot fi cateva cauze pe care trebuie sa le verifici pentru ca pare o problema electrica:

1. Conectorii de pe bornele bateriei, acele limbi M8 sunt prea subtiri.
2. Verifica cablurile in caz ca le-ai prelungit, sa nu fie prea subtiri.
3. Verifica oxidari ale conexiunilor terminale.
4. Verifica siguranta daca ai sau incearca direct fara.
5. Executa si un update de soft al motorului,

Alex-BAV

Oblete
Salut. E baterie plumb acid/agm?

Am patit cu un motor raptor brushless de 70lb cu protectie la subtensiune, tragea curent prea mare si scadea voltajul suficient cat sa intre protectia. Nu puteam merge cu bateria aia cu mai mult de jumatate viteza.
Salut, nu este plumb, este Li-Ion.

Asa imi lasa impresia, ca intra intr-un fel de protectie.

Inca un aspect important, era incarcata 100%…

De obicei se intampla asta pe treapta 10, intra in protectie motorul. Insa pot fi cateva cauze pe care trebuie sa le verifici pentru ca pare o problema electrica:

Multumesc.

Asa voi face si va tin la curent…

Alex-BAV

Oblete

Va salut stimati colegi,

Am luat la cunostinta sugestiile de mai sus, le-am urmat in aceasta ordine si se pare ca problema a fost de la soft…
Am am avut doua zile pline de pescuit in acest weekend si nu am mai observat nicio problema de functionare.

Multumesc inca o data pentru sprijinul acordat !

Sus