Mulinete noi aparute

Shimano Metanium 2020.Oau!
Corp magneziu dintr-o bucată, angrenaje din bronz, fata de aluminiu la modelul 2016, același tambur ca și pe antares 2019 cu care se lansează excepțional.

Shimano Metanium 2020.Oau!
Corp magneziu dintr-o bucată, angrenaje din bronz, fata de aluminiu la modelul 2016, același tambur ca și pe antares 2019 cu care se lansează excepțional.

Multumesc Bogdane jos palaria. Foarte tare noul Metanium amaaaazed. Sunt curios la ce pret va aparea ? Oricum nu stiu daca este o simpla coincidenta sau nu, dar pe rapitori au aparut la sectiunea vanzare-cumparare vreo 3 Metanium-uri Mgl si DC zimbettt

La Luvias îmi mai fac cu ochiul și greutatea, 173g la mărimea 2500 cât și cei 72 cm de fir recuperați pe tură de manivelă. Foarte posibil să fie ce trebuie pentru aplicații finesse.

P.S. Păcat că nu au variantă cu tambur shallow.

P.S. Păcat că nu au variantă cu tambur shallow.
Va fi o varianta de calitate superioara ptr lansete usoare gen NFC X-Ray 733 care mi-a iesit la 99 gr , sau alte lansete si mai usoare de atat ptr strapi, clean, pastravi sau bibani.
Asta sa fie necazul cu lipsa tamburului shallow, ii faci un mangealac cu buraj de mono si ai rezolvat simplu dilema. Mie mi-e teama mai degraba de pretul care cel putin in primul an de la lansare sigur nu va fi chiar prietenos. Probabil ca pretul mulinelului va fi undeva pe la 320 Usd in Japan la care mai adaugi si TVA-ul aici si asa o ai acasa la tine pe la 1,600 - 1,650 Ron.

Da, pare genul de mulineta potrivita pentru jiguri de 14-17 gr , luvias .
Hmm ... Marimea 3000 de la Luvias mai ales acum ca e si monococa nu cred ca ar sughita prea tare cu 14 gr + guma slim daca nu te exagerezi cu intepari din fundu gradinii cu care pui pe butuci orice mulinel. Ma rog, nu e cea mai indicata greutate 14 gr ptr ea, de acord, dar nici Luvias-ul nu e de plastilina acum mai da-l in noroc de aici ...

Se pare ca am supra estimat pretul de lansare ptr noul Luvias ceea ce nu poate decat sa ma bucure. Din Martie 2020 vor incepe livrarile si pretul loco Japonia ptr marimea 2500 va fi de cca 280 USD , ceea ce va conduce la un pret final aici la noi de aproximativ 1,500 Ron.

Sus