• Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Learn more.

Năluci recomandate avat

Eu stiu pe cineva care cauta avatul express iarna p zapada, cu gume mici de la relax. Si chiar prinde. Dar merge pe locuri stiute de el si probabil putini altii si cine mai merge iarna pe zapada de jumate de metru pe olt la pescuit in Brasov. Eu am incercat de vreo 2 ori dar nu am reusit nimic

La pretul ala merge si o lingura bine prezentata :):) sau ceva copii cu evolutie asemanatoare :):) .......

Cu mai putin de o luna in urma , am avut o partida de doua ore cu 14 avati in grip , câtiva scapati si o gramada de atacuri nefinalizate . Cel mai mare a avut in jur de 6kg , iar majoritatea au fost cam la 3 kg.
Si astia au picat bacul? :)

adiwolf

Moderator
Membru personal
pai atuncea ce rost mai are un astfel de forum?! ce discutam defapt?! doar despre scule?!
inteleg sa nu devoalezi un loc de pescuit sau sa nu spui ce pesti si unde ai prins, dar sa nu poti spune nici cu ce naluca sau in ce mod..............sory, dar eu unul nu inteleg gandescccc
insa este alegerea fiecaruia ce face si ce spune, dar sa nu va mirati ca la un moment dat vom vorbi doar prin mesaje private si vom sopti la ureche marile secrete

pai atuncea ce rost mai are un astfel de forum?! ce discutam defapt?! doar despre scule?!
inteleg sa nu devoalezi un loc de pescuit sau sa nu spui ce pesti si unde ai prins, dar sa nu poti spune nici cu ce naluca sau in ce mod..............sory, dar eu unul nu inteleg gandescccc
insa este alegerea fiecaruia ce face si ce spune, dar sa nu va mirati ca la un moment dat vom vorbi doar prin mesaje private si vom sopti la ureche marile secrete
Chiar crezi că la scule se dă totul din casă?eu unul sunt in ceață totală, de cate ori vreau sa-mi cumpăr ceva îmi amintesc că o zis cineva că aia nu-i bună că scartaie iarna,cealaltă se rupe prea ușor,ba că inelele ba că galetul,ba că frâna ba că mandrina ba că antireturul ba ca nu stiu mai ce.In ignorantă mea am cumpărat o lanseta Berkley skeletor la care inelul de vârf nu avea pastilă si mi -am dat seama de asta doar dupa cateva luni,comparativ cu altele îi grea de-ți rupe mâna, am dat cu ea de betoane,am călcat pe ea si tot n-am reușit s-o distrug ,două mulinete de buget Daiwa aird si Okuma trio white,nicio problemă .Aș mai avansa si eu la capitolul lansete,mulinete dar nici nu vreau să dau 1000 € pe un combo si să fie mai varză decât ce am acuma si sa m-apuc să vorbesc in metafore.

Chiar crezi că la scule se dă totul din casă?eu unul sunt in ceață totală, de cate ori vreau sa-mi cumpăr ceva îmi amintesc că o zis cineva că aia nu-i bună că scartaie iarna,cealaltă se rupe prea ușor,ba că inelele ba că galetul,ba că frâna ba că mandrina ba că antireturul ba ca nu stiu mai ce.In ignorantă mea am cumpărat o lanseta Berkley skeletor la care inelul de vârf nu avea pastilă si mi -am dat seama de asta doar dupa cateva luni,comparativ cu altele îi grea de-ți rupe mâna, am dat cu ea de betoane,am călcat pe ea si tot n-am reușit s-o distrug ,două mulinete de buget Daiwa aird si Okuma trio white,nicio problemă .Aș mai avansa si eu la capitolul lansete,mulinete dar nici nu vreau să dau 1000 € pe un combo si să fie mai varză decât ce am acuma si sa m-apuc să vorbesc in metafore.
Iti recomand o partida de pescuit cu octavio79 , in Spania.

SiGi Lures

Handmade Lures
screenshot windows

Nu neaparat naluca, darpaternul asta bazat pe negru si verde fluo, pare sa fie revelatia momentului pentru mine. L-am descoperit de vreun an sau doi , pe o oscilanta pentru pastrav, cu care am avut rezultatae f. bune la avat, pe Dunare. Subiectul avat ma pasioneaza de multi ani, si pot sa zic ca un peste atat de imprevizibil nu cred sa mai existe in apele noastre. Totul depinde de conditiile locului unde se gasesc, astfel, daca intr-un loc este buna naluca ''x'' nu inseamna ca la aceeasi ora , in alt loc raspunde la aceeasi naluca cu care prinzi in locul ''x''..