O lanseta pentru un tp pg 4000?

Am achizitionat anul trecut un pg fd, si acuma ma bate gandul sa imi incep anul cu un upgrade la lanseta...
Inca nu am un buget stabilit... Aproximez undeva 1000 2000 de lei maxim. Depinde si cat imi face cu ochiul . Acum dragi prieteni... Aici va rog pe voi sa interveniti cu niste sfaturi... Lungimea musai' 255 minim max 270, dau de pe mal am nevoie de control, actiune fast sau xfast, in principiu dau cu guma si rattling dupa somn... Iar ca putere ma gandesc sa duca un 50 60 70 de gr.....
Toate acestea fiind spuse......
Idei? Recomandari? Voi ce ati folosit cu caracteristici asemanatoare?

Salut!
Ce PB731 ai montat și cum ai reușit sa il prelungești atat de mult?
Da... Pai cine mi-a construit-o, a pus bucata din alt blank, si mi-a facut mufarea sub mandrina la jumatate...

Salut. Esti multumit de combo? Cum se comporta mulineta? Face fata?
Inca nu am scos nimic capital afara... Am avut unu mare in drill anul trecut... Dar dupa vreo 2 minute s-a dezgatat... E ok, imi place tare tp pg, transmite tot, ruleaza fin. A scos un prieten unu la 160 170 cm fara probleme.

alinm

Stiuca
Da, de astia pe la 30si kg am mai prins si eu, la mai mari imi fac probleme.

Frana e data destul de mare la multe mulinete dar intrebarea e daca faci fata la driluri cu frana reglata la 5-6kg. Nalucile ce le pescuiesc nu-s asa mari, bat am ce face fata la 5-7kg frana dar mulinetele ... discutabil. Incerc sa gasesc ceva mai usor care sa faca fata dar inca nu prea am reusit. Deocamdata folosesc un slammer 3 marime 3500 dar caut ceva sub 300gr.

Analizez TP fd si van staal vr50 ...

Sus